Zasilacze awaryjne

Zasilacze awaryjne

Według amerykańskich meteorologów nadchodząca zima będzie tzw. zimą stulecia. Trzeba zadbać nie tylko o własne zdrowie ale również zabezpieczyć się przed awariami prądu.

zasilacze awaryjne

Awaryjność sieci energetycznej

Rodzima sieć energetyczna jest przestarzała i coraz częściej nie radzi sobie z gwałtownymi zmianami warunków atmosferycznych. Przy stale zwiększającym się zapotrzebowaniu na energię elektryczną jest to duży problem tak dla odbiorców prywatnych, jak i przedsiębiorców. Skutki przerw w dostawach energii już wielokrotnie dawały się odczuć jak choćby historia 100 tys. mieszkańców Mazowsza pozbawionych prądu w ostatnie Święta Wielkanocne. Awarię wywołał gwałtowny powrót zimy. Na poprawę stanu rodzimej infrastruktury energetycznej liczyć nie można a przyszłość polskiego sektora energetycznego specjaliści opisują negatywnie. Według BBC szacowany deficyt mocy w przyszłym roku to 6 procent. Również meteorolodzy nie mają dla nas optymistycznych wieści. Rosyjscy naukowcy przewidują, że tegoroczna zima w Polsce może być najmroźniejszą w ciągu ostatnich stu lat. Istotnym faktem jest, że cztery ostatnie zimy charakteryzowały się temperaturą poniżej średniej wieloletniej. Można się więc spodziewać, że warunki atmosferyczne będą siać spustoszenie w sieciach energetycznych. Aby nie pozostawać na łasce lub niełasce zakładu energetycznego należy samodzielnie zapewnić bezpieczeństwo zasilania we własnym domu.

Zasilacze awaryjne

Ratunkiem jest zastosowanie zasilaczy awaryjnych UPS. Urządzenia te w świadomości większości ludzi utożsamiane są głównie z ochroną komputerów stacjonarnych. Tymczasem możliwości ich zastosowań są o wiele większe - do komputerów, serwerów, centralek telefonicznych dołączyły routery, rolety, bramy czy nawet akwaria. Najnowocześniejsze rozwiązania znajdziemy w ofercie rodzimej firmy - Ever. UPS-y serii Specline zostały zaprojektowane z myślą o urządzeniach wymagających długiego czasu podtrzymania pracy m.in kotłów centralnego ogrzewania, kominków z płaszczem wodnym, układów solarnych, rolet okiennych, bram wjazdowych garażowych, systemów alarmowych i monitoringu, central sterujących oraz innych urządzeń domowych. Zasilacz Specline jest przeznaczony również do ochrony układów solarnych. Jego zadaniem jest zapewnienie ciągłej pracy pomp obiegowych, dzięki czemu nie dojdzie do przegrzania roztworu glikolu, utraty jego właściwości i w konsekwencji  do wymiany co spowoduje wymierne koszty.

zastosowanie zasilaczy awaryjnychAtutem zasilaczy Specline jest możliwość wydłużenia podtrzymania pracy chronionych urządzeń poprzez podłączenie trzech modułów bateryjnych lub akumulatora samochodowego o pojemności od 150 Ah do 250 Ah w zależności od modelu.

 - Specline to produkt idealnie przystosowany do wymagań rodzimej sieci energetycznej. Główną zaletą zasilacza jest długi czas podtrzymania na pracy bateryjnej z sinusoidalnym przebiegiem generowanym na jego wyjściu. Należy podkreślić, że jednofazowe silniki elektryczne stosowane w pompach obiegowych instalacji CO nie tolerują napięcia o kształcie prostokątnym. Również same piece mogą niepoprawnie funkcjonować. Przy wyborze odpowiedniego modelu zasilacza awaryjnego warto sprawdzić czy istnieje możliwość bezpośredniego podłączenia akumulatora samochodowego bez dodatkowych przeróbek. Daje to możliwość bardzo długiego czasu podtrzymania. Takie rozwiązanie zapewnia Specline - przekonuje Sebastian Warzecha , Kierownik Działu Handlowego w firmie Ever.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Ever Power System

Polecamy Ci również

Zobacz także