Zaprojektuj ogrzewanie podłogowe

DEVI, producent elektrycznych systemów grzewczych, prezentuje DEVI HeatMAPTM. Jest to program ułatwiający obliczenie dokładnej ilości kabli, mat i termostatów niezbędnej do ogrzania określonej powierzchni oraz właściwe rozłożenie elementów systemu ogrzewania podłogowego. Precyzyjny dobór ilości materiałów optymalizuje inwestycję
i ogranicza jej koszty do minimum.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe eliminuje problem zimnej podłogi w domu. Jak wynika z badań ponad jednej czwartej Polaków po wyjściu z kąpieli przeszkadza zimno w pomieszczeniu, a 13% badanych także zimna podłoga. Instalacja ogrzewania podłogowego zapewni oprócz przyjemnego ciepła pod stopami, także swobodę aranżacji pomieszczeń. System ogrzewania elektrycznego składa się z kabli grzejnych DEVIflexTM lub mat DEVImatTM, termostatów DEVIregTM oraz drobnych elementów instalacyjnych.

projekt łazienkiPlanując instalację ogrzewanie podłogowego, należy określić kilka istotnych parametrów pomieszczenia oraz dokonać wyboru elementu grzejnego (mata lub kabel)
i termostatu. Jest to uzależnione od kilku czynników, tj. rodzaju pomieszczenia, jego kształtu, wielkości, zabudowy, rodzaju podłogi. Program doboru DEVI HeatMAPTM w prosty, intuicyjny sposób, krok po kroku przeprowadza użytkownika przez kolejne punkty. Po określeniu wymaganych parametrów, program oblicza długość i rozłożenie produktów niezbędnych do ogrzewania.
Aby uruchomić DEVI HeatMAPTM potrzebny jest program Adobe Flash Player 10, który można automatycznie pobrać. Korzystanie z DEVI HeatMAPTM jest bezpłatne.

Oceń artykuł
3,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: DEVI

Polecamy Ci również

Zobacz także