Wykrywacz przewodów i instalacji

wykrywacz przewodów i instalacji

W maju Bosch wprowadził do sprzedaży wykrywacz DMF 10 Zoom. Urządzenie lokalizuje nie tylko metale i przewody elektryczne, ale także konstrukcje drewniane w ścianach. Dzięki funkcji zoom przyrząd umożliwia znacznie dokładniejszą pracę niż inne modele porównywalnej klasy.

Naciskając odpowiedni przycisk użytkownik decyduje, czy urządzenie ma wykrywać metale, jak np. stal zbrojeniową lub rury miedziane, czy  konstrukcje drewniane. Nowy wykrywacz został wyposażony w dodatkowy wskaźnik zoom ułatwiający precyzyjną lokalizację obiektów.

wykrywanie obiektów w ścianieW przypadku wykrycia w ścianie metalu lub przewodów elektrycznych przytrzymanie przycisku zoom umożliwia dokładne sprawdzenie położenia obiektu. Urządzenie lokalizuje metale żelazne do głębokości 10 cm, zaś miedź - do głębokości 8 cm.
Nowy produkt nie tylko wskazuje miejsca, w których nie powinno się wykonywać wierceń, lecz również może zlokalizować odpowiednie elementy w ścianie.

Pozytywny wynik wyszukiwania wykrywacz sygnalizuje zmianą koloru diody LED w kształcie pierścienia - z zielonego na czerwony - oraz dodatkowo sygnałem dźwiękowym.
Rezultat detekcji ukazuje się w formie graficznej na dużym wyświetlaczu ciekłokrystalicznymwykrywacz instalacji(LCD). Jeżeli wykrywacz zlokalizuje przewody elektryczne pod napięciem, pojawi się symbol błyskawicy oraz dodatkowy 5-segmentowy wskaźnik umożliwiający dokładniejszą lokalizację na wyświetlaczu. Jeżeli natomiast detektor znajdzie się w pobliżu przewodu dioda zacznie migać na czerwono i rozlegnie się sygnał ostrzegawczy. Przez otwór w diodzie użytkownik może zaznaczyć zarys lub środek zlokalizowanego obiektu. Obsługa wykrywacza jest łatwa. Funkcja automatycznej kalibracji zapobiega błędom pomiarowym i umożliwia szybszą pracę. Płaską obudowę łatwo przesuwać wzdłuż ściany dzięki antypoślizgowej okładzinie Softgrip. W wyposażeniu standardowym urządzenia znajdują się bateria i pokrowiec.

Oceń artykuł
2,89 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także