Wycinarki rotacyjne

wycinarka rotacyjnaW ofercie firmy Bosch pojawiła się linia produktów o nazwie RotoZip. Marka ta jest liderem amerykańskiego rynku wycinarek rotacyjnych. Urządzenia przekonują łatwością użytkowania i precyzją działania.

Wycinarki RotoZip są lekkie i wydajne, umożliwiają wykonywanie trudnych cięć, nawet w najtwardszych materiałach, takich jak granit. Urządzenia są przydatne w pracy glazurników, elektryków, hydraulików oraz dekarzy.

Wycinarki rotacyjne RotoZip RZ3 i RotoZip RZ5 zapewniają maksymalną wydajność dzięki opatentowanemu ruchowi rotacyjnemu. Zaletami obu urządzeń jest niewielki ciężar i kompaktowa budowa z korpusem pokrytym miękką okładziną oraz z miękkim uchwytem taśmowym, które zapewniają komfortową pracę. Te profesjonalne narzędzia są wyposażone w pyłoszczelny włącznik oraz system szybkiej blokady umożliwiający łatwe ustawienie głębokości cięcia. Prędkość obrotowa bez obciążenia wynosi 30.000 obr./min, a moc urządzenia 500 W. Model RotoZip RZ5 ma jeszcze bardziej wydajny silnik o mocy 600 W i jest dostępny z czterema dodatkowymi akcesoriami: przystawką wyrzynającą, prowadnicą szynową, cyrklem do wycinania oraz przystawką do podłączenia odkurzacza.

Osprzęt
Obsługę nowej wycinarki RotoZip wspomaga wiele akcesoriów, np. XBIT Diamond Floor Tile, końcówka która ułatwia precyzyjne cięcie płyt ściennych i podłogowych wykonanych z granitu, marmuru, porcelany lub ceramiki. Dostępne są także trzy inne akcesoria: XBIT Wall Tile do cięcia glazury, XBIT Multipurpose do cięcia różnych materiałów oraz XBIT Metal do cięcia metali. Z pomocą tego osprzętu można szybciej i wygodniej ciąć laminaty, miękkie i twarde drewno, aluminium, metal, aluminium, ściany prefabrykowane i płyty cementowe, włókno szklane oraz wiele innych materiałów budowlanych.

wycinarka do płytekwycinarka do drewna

Diamentowa końcówka Diamond XBIT™
Ułatwia i zwiększa precyzję cięcia w twardym kamieniu naturalnym, płytkach podłogowych oraz gresie. XBIT™ gwarantuje dłuższą żywotność i umożliwia stosowanie dwa razy wyższej prędkości rotacyjnej, niż w przypadku standardowych końcówek. Cięcie na sucho w twardych materiałach takich jak: gres, granit, marmur, porcelana i płytki podłogowe wykonane z ceramiki oraz kamienia naturalnego nie stanowi już problemu.
Nowa końcówka wyposażona jest średnicę roboczą 7,2 mm oraz ziarno diamentowe wielkości prawie trzech karatów.

wycinanie otworówwycinarka

Sugerowane ceny detaliczne brutto:

  • zestaw RotoZip RZ3™ - 695 zł
  • zestaw RotoZip RZ5™ - 930 zł
  • Diamond XBIT™ do płytek podłogowych - 114 zł.
Oceń artykuł
3,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także