Wiosenna metamorfoza, czyli wymieniamy osprzęt elektryczny

Wiosenna metamorfoza, czyli wymieniamy osprzęt elektryczny

Nadejście ciepłych miesięcy szczególnie motywuje nas do działania i zachęca do wprowadzenia zmian w swoim otoczeniu. Pierwsze słoneczne dni dla wielu stanowią zatem sygnał do rozpoczęcia remontu i odświeżenia wyglądu domowych wnętrz. Podczas aranżacyjnej metamorfozy warto jednak pamiętać nie tylko o kolorze ścian, nowych meblach i dekoracjach, ale również o tak istotnych elementach, jak osprzęt elektryczny. Eleganckie gniazda oraz łączniki z kolekcji Karo firmy Ospel pomogą stworzyć we wnętrzu niezwykły klimat i nadać mu nowy charakter.

łącznik podwójny Impresja

Od ogółu do szczegółu

Przez lata w powszechnej opinii panowało przekonanie, że osprzęt elektryczny musi być jedynie funkcjonalny. Z tego też względu w wielu polskich domach znaleźć można nieciekawe gniazda, całkowicie niewspółgrające z wystrojem pomieszczenia. Podczas wiosennej metamorfozy mieszkania warto zerwać z tym wizerunkiem i sięgnąć po osprzęt firmy Ospel, np. z bogatej i stylowej kolekcji Karo. W skład tej linii wchodzą różnego rodzaju łączniki, gniazda wtykowe, czujniki i regulatory, które wyróżniają się niezwykle eleganckim designem i oryginalną kolorystyką. Połączenie prostych, geometrycznych kształtów ramek z lekko wypukłym wnętrzem o zaokrąglonych rogach sprawia, że produkty te doskonale sprawdzą się w dowolnym wnętrzu i idealnie wpiszą się w każdą stylistykę. Jeżeli planujemy wprowadzenie do pomieszczenia lekkości i chłodnej elegancji to warto sięgnąć po osprzęt z kolekcji Karo firmy Ospel w kolorze białym lub srebrnym perłowym. Obie te opcje będą harmonijnie komponowały się zarówno z jasnymi ścianami oraz meblami, jak i z bardziej wyrazistymi barwami. W tym drugim przypadku zadziałają na zasadzie kontrastu, dodatkowo pogłębiając dominujący w pomieszczeniu kolor. Osoby, które zamierzają zmienić klimat wnętrza na ciepły i bardziej przytulny powinny natomiast rozważyć montaż osprzętu w kolorze ecru perłowym lub metalicznie czekoladowym. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy na wiosnę marzy nam się odważna, kreatywna i nieco szalona metamorfoza pokoju? Wówczas warto puścić wodze fantazji i sięgnąć po osprzęt z linii Karo we wszystkich czterech barwach jednocześnie. Połączenie kilku elementów o takiej samej formie, lecz w różnej tonacji kolorystycznej da niezwykły efekt wizualny i z pewnością będzie prezentowało się nadzwyczaj oryginalnie.

łącznik podwójny z podświetleniem - kolekcja SonataIstotny detal

Osprzęt elektryczny należy do tej części wyposażenia domu, której na wiosnę warto poświęcić sporo uwagi nie tylko ze względów estetycznych, ale także praktycznych. Remont to bowiem doskonała okazja zarówno do wymiany istniejących elementów na bardziej eleganckie, jak i do zamontowania dodatkowych gniazd oraz łączników. Szczególnie warto rozważyć taką opcję w salonie, biurze i kuchni, czyli pomieszczeniach, w których jednocześnie korzysta się z wielu sprzętów. W pokoju dziennym sprawdzą się przede wszystkim pojedyncze, podwójne i potrójne gniazda wtykowe, a także teleinformatyczne, głośnikowe i komputerowe. Najlepiej, jeśli zamknięte zostaną w jednej praktycznej ramce wielokrotnej z kolekcji Karo firmy Ospel. Do łazienki i kuchni polecane są natomiast gniazda bryzgoszczelne, które bez obaw można zamontować w pobliżu umywalki, wanny czy zlewozmywaka. We wszystkich pomieszczeniach, w zależności od indywidualnych potrzeb, można również zainstalować praktyczne łączniki żaluzjowe, regulatory temperatury lub czujniki ruchu. Wszystkie te elementy osprzętu dostępne są w kolekcji Karo firmy Ospel.

Nie od dziś wiadomo, że o charakterze wnętrza w dużej mierze decydują szczegóły. Odświeżony kolor ścian, nowe rozmieszczenie mebli czy dodatkowe oświetlenie to elementy, które z pewnością przykuwają wzrok, jednak same w sobie nie tworzą harmonijnej całości. To z pozoru nieistotne szczegóły spajają całą aranżacyjną kompozycję i dodają jej wyrazu. Podczas wiosennego remontu warto pamiętać, że na liście takich detali ważne miejsce zajmują nie tylko ozdobne poduszki czy dekoracyjne figurki, ale także elegancki osprzęt elektryczny.

Jakie wykończenie osprzętu elektrycznego?

Wyniki

Osprzęt elektryczny Ospel – zobacz więcej

Oceń artykuł
5,00 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Ospel

Polecamy Ci również

Zobacz także