Wideodomofon z telefonem

Wideodomofon z telefonem

Wideodomofon bezprzewodowy włoskiej firmy PERRY ze słuchawką z monitorem LCD 2” i funkcjami telefonu stacjonarnego DECT to produkt na miarę XXI wieku.

Dzisiaj poszukiwane są coraz to nowsze rozwiązania technologiczne. Prezentowany bezprzewodowy wideodomofon wyposażony jest w najnowocześniejsze funkcje, jakich nie znajdziemy w żadnym innym wideodomofonie. Ponadto został zaprojektowany w taki sposób, aby jego stylistyka harmonizowała z każdym wnętrzem.

wideopanel zewnętrzny      stacja bazowa wideosłuchawka

Wideodomofon PERRY wyposażono w wideopanel zewnętrzny i stację bazową wraz z wideosłuchawką. Panel zewnętrzny zasilany jest z transformatora 12/24V i posiada przyciski wywołania wideosłuchawek (obsługuje do 10 abonentów) oraz antenę do komunikowania się z wideosłuchawkami. Kamera w wideopanelu ma możliwość regulacji kąta patrzenia, wyposażona jest też w diody oświetlające rozmówcę. Materiał użyty do budowy wideopanelu jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, co czyni go praktycznie niezniszczalnym.

Panele zewnętrzne dostępne są w 4 kolorach: mosiądz, zieleń, rubin, srebrny.

Pod każdym przyciskiem wideopanelu zewnętrznego może być zaprogramowanych do 9 wideosłuchawek. Każda z nich ma możliwość wywołania innej wideosłuchawki, zaprogramowanej pod tym samym przyciskiem na panelu zewnętrznym.
Wideosłuchawki wyposażone są w trzy przyciski sterujące funkcjami panelu zewnętrznego. Jeden służy do wysterowania 12V (elektrozaczepu), natomiast pozostałe dwa są przekaźnikami typu NO i mogą służyć do otwierania bramy, czy sterowania oświetleniem zewnętrznym. Wszystkie wideosłuchawki rejestrują 10 ostatnich fotografii z wideopanelu, pod warunkiem, że jakakolwiek wideosłuchawka zarejestrowana pod przyciskiem wywołania nie zostanie odebrana przez użytkownika. Można oglądać obraz z kamery w wideopanelu, bez konieczności wywołania wideosłuchawki z przycisku.
Wideosłuchawka pełni jeszcze jedną funkcję - telefonu stacjonarnego DECT.

Wszystkie te funkcje mają niestety ograniczony zasięg odbioru sygnału anteny panelu zewnętrznego przez wideosłuchawkę (ok. 300 metrów). Możemy jednak zwiększyć zasięg sygnału wysyłanego z anteny poprzez zainstalowanie repetytora sygnału w odległości do 500 m od anteny, czym zwiększymy zasięg sygnału o kolejne 300 metrów.

Wideodomofon bezprzewodowy PERRY jest w pełni przenośnym urządzeniem, które możemy ze sobą zabrać w każde miejsce objęte zasięgiem sygnału z anteny: taras, salon, łazienka, basen, ogród itp.
Urządzenie dostępne jest w kolorze czarnym, w dwóch wersjach: ze słuchawką z funkcją telefonu stacjonarnego DECT i bez tej funkcji.

Jeżeli chcielibyśmy porównać wideodomofon PERRY z jakimś innym urządzeniem, to na dzień dzisiejszy nie ma on odpowiednika w swojej klasie.

wideodomofon z telefonem
Oceń artykuł
4,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Algrom

Polecamy Ci również

Zobacz także