Ważna jest kooperacja

Przez miesiąc w Konsulacie Generalnym RP w Kolonii odbywała się Giełda Kooperacyjna Polskich Przedsiębiorców Budowlanych. Inicjatywa skierowana była do firm polskich z szeroko rozumianej  branży budowlanej, które chciały rozszerzyć swoją działalność na rynek niemiecki.

Ważna jest kooperacja - zdjęcie 1

Giełda rozpoczęła się 31 maja br. w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Kolonii i trwała do 29 czerwca. Uroczystego otwarcia dokonał Minister Budownictwa RP – Andrzej Aumiller. Rozpoczęcie Giełdy Kooperacyjnej zapoczątkowało dwudniowe seminarium z wieloma specjalistycznymi i ważnymi dla przedsiębiorców polskich prelekcjami i wykładami. Tematyka dotyczyła: oferty polskiego przemysłu materiałów budowlanych, zawodów niszowych (kowalstwo artystyczne, kamieniarstwo, witrażownictwo, sztukaterie, domy drewniane, projektowanie ogrodów, konserwacja zabytków, artystyczna stolarka okienna), warunków zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej w Niemczech, wybranych aspektów dostępu do rynku niemieckiego z uwzględnieniem działań marketingowych, doświadczeń polskich firm działających na terenie Niemiec. Na zakończenie pierwszego dnia seminarium odbyła się Konferencja Prasowa z udziałem dziennikarzy niemieckich oraz polskich, związanych z wydawnictwami niemieckimi.

Podczas trwania seminarium jak również przez kolejne 30 dni, w sali ekspozycyjnej Konsulatu polscy eksporterzy mogli promować swoje firmy oraz własne wyroby budowlane. Istniała możliwość własnej oryginalnej aranżacji stoiska czy stand’u reklamowego, również w ogrodzie Konsulatu (np. meble ogrodowe). Dodatkowo dostępna była sala do rozmów biznesowych z potencjalnymi kontrahentami z Niemiec lub członkami Izb Gospodarczych, którzy zostali zaproszeni przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Kolonii. Wydany też został katalog wystawców oraz poradnik przedsiębiorcy.

opracowanie: Redakcja
źródło: PIPHB
zdjęcia: Redakcja
data publikacji: 12.04.2007
Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: PIPHB

Zdjęcia: Redakcja

Polecamy Ci również

Zobacz także