Szkolenia Kubimex

Szkolenia Kubimex

Akademia Kumibex wraz z partnerami Bayer MaterialScience, Solvay Chemia, Huntsman Poland, Polychem Systems miała zaszczyt gościć w Pałacu Kawalera w Świerklańcu ponad czterdzieści osób (przedstawicieli firm z branży budowlanej oraz zajmujących się termomodernizacją przy użyciu technologi PU), których łączył wspólny cel, poszerzenia swojej wiedzy na temat aplikacji natryskowych pianek poliuretanowych. Pierwszy etap cyklu szkoleń (zimowy), był adresowany głównie dla managerów, właścicieli, oraz osób tworzących bussines plan w działalnościach gospodarczych.

miejsce szkolenia

Odbiorcy byli bardzo zróżnicowani: od osób, planujących dopiero wejść w branżę, przez tych, którzy mieli już do czynienia z technologią PU (niejednokrotnie korzystając z podwykonawców aby realizować cały projekt według zamysłu inwestora), aż do właścicieli firm zajmujących się na co dzień natryskiem pianek poliuretanowych czy powłok.

Ankieta przeprowadzona podczas tego spotkania pokazała, każda z wymienionych grup znalazła coś dla siebie. Zakres tego szkolenia był bardzo szeroki:

  • od podstaw teoretycznych z zakresu chemii na temat wiązania komponentów,
  • przez wskazówki na jakie aprobaty i normy europejskie i polskie powoływać się przy realizacji projektów,
  • przez prezentację głównych producentów surowców w Polsce,
  • zarys przepisów prawa budowlanego ze szczególnym uwzględnieniem natrysku pianki poliuretanowej, 
  • na co zwrócić uwagę, aby jakość nałożonej pianki była jak najlepsza, 
  • jak bronić się przed niesłusznymi i niemierzalnymi uwagami inwestora, 
  • kwestie bezpieczeństwa i higieny pracy (zwłaszcza pierwsze chwile po wypadku w miejscu pracy),
  • fenomenalny wykład na temat oprzyrządowania niezbędnego i opcjonalnego (reaktory, węże, pistolety, agregaty, pompy).

W ostatnich wykładach szkolenia zostały zaprezentowane marketingowe narzędzia pozyskiwania klientów, a także pułapki rynkowe które czekają na wykonawców, wskazówki jak przed nimi się chronić, jak ich unikać, oraz przykładowe realizacje - których nie ogranicza kształt, wielkość, czy technologia wykonania podłoża.

szkolenie
wykładowca szkolenia
prezentacja
szkolenie
uczestnicy szkolenia
poczęstunek na szkoleniu
dyskusje podczas szkolenia
szkolenie
rozmowy po szkoleniu
uczestnicy szkolenia
przerwa w szkoleniu
wykład podczas szkolenia
uczestnicy szkolenia
pamiątkowe zdjęcie uczestników
para uczestników szkolenia
pełna sala wykładowa
uczestnicy
wykład podczas szkolenia
sala szkoleniowa
prelegent
organizatorzy szkolenia
sala wykładowa
pamiątkowe zdjęcie uczestników


Wszystkich zaangażowanym składamy podziękowania; przede wszystkim uczestnikom szkolenia za poświęcony czas, oraz inwestycję w rozwój własny oraz rynku technologii poliuretanowej na rynku krajowym, a także przedstawicielom naszych firm partnerskich: Bayer MaterialScience, Solvay Chemia, Huntsman Poland, Polychem Systems, którym dziękujemy zarówno za wsparcie materialne, jak również za poprowadzone prelekcje.

Pierwszy etap szkoleń dał ponadto wielu uczestnikom możliwość konsultacji swoich technik, oraz zacieśnił kontakty pomiędzy poszczególnymi firmami, oraz pomógł budować bezpośrednie relacje biznesowe na linii producent surowców - wykonawca.
Zainteresowanie samym szkoleniem przekroczyło najśmielsze oczekiwania organizatorów, co wiązało się z ograniczoną liczbą miejsc, w związku z tym następne szkolenie, które odbędzie się w dniach 9-10.05.2013 r. (które dotyczyć będzie części praktycznej) planujemy zorganizować tak, aby jeszcze lepiej spełniło oczekiwania uczestników.

Więcej informacji na ten temat, a także zaproszenie na kolejne szkolenie, które odbędzie się w maju na stronie www.beta.kumibex.pl w dziale Akademia Kumibex.
Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Kubimex

Polecamy Ci również

Zobacz także