System mocowania WC

System SupraFix wyznacza nowe standardy w dziedzinie montażu wiszących misek WC. Rozwiązanie to znacznie upraszcza instalację zarówno samej miski, jak i deski sedesowej. Jego producentem jest firma Villeroy&Boch.

Tradycyjne boczne otwory na śruby w ceramice i plastikowe zaślepki to już przeszłość. Efektem nowej techniki mocowania jest jednolity wygląd miski, która jednocześnie jest znacznie łatwiejsza do utrzymania w czystości.

Koncepcja systemu jest zarazem prosta i przemyślana – te same otwory służą do zamocowania WC i deski. Najpierw dwa wsporniki należące do systemu, na których opiera się miska, przykręca się dwiema śrubami do ściany. Do wsporników przymocowane są specjalne złączki ułatwiające precyzyjną instalację. Elementy te wykonane są z wzmacnianego włóknem szklanym poliamidu – wysokiej jakości tworzywa o dużej wytrzymałości. Montaż WC jest tak prosty, że z łatwością wykona go samodzielnie jedna osoba. Śruby mocujące wkręcane są przez otwory w desce sedesowej przy pomocy klucza sześciokątnego. Chociaż miska instalowana jest od góry, a śruby dokręcane pionowo, sedes jest stabilnie przymocowany do ściany zarówno w pionie, jak i w poziomie, dzięki specjalnym prowadnicom systemu. Rozwiązanie to ma jeszcze jedną praktyczną zaletę. Śruby mocujące w zawiasach deski są połączone ze śrubami, na których trzyma się miska. Instalator musi jedynie dokręcić te pierwsze, by mieć pewność, że sedes stabilnie trzyma się ściany.

System mocowania WC - zdjęcie 1 System mocowania WC - zdjęcie 2

Oceń artykuł
2,86 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Villeroy&Boch

Polecamy Ci również

Zobacz także