Spotkania pełne energii

Trwa ogólnopolska kampania prowadzona przez BuildDesk Polska, firmę konsultingową specjalizującą się w efektywności energetycznej budynków, podczas której jej eksperci spotykają się z architektami, deweloperami oraz osobami zainteresowanymi efektywnością energetyczną.

Celem akcji jest przygotowanie społeczeństwa i specjalistów do zmian, jakie niesie za sobą wchodzące w życie od 1 stycznia 2009 rozporządzenie, zakładające m.in. obowiązkowe certyfikaty energetyczne.

spotkanie BuildDeskW ramach kampanii eksperci BuildDesk biorą udział w Europejskich Dniach Oszczędzania Energii, Seminarium - Architektura i budownictwo, konferencji Energooszczędność w budownictwie oraz Spotkaniach architektów.  Imprezy odbywają się na terenie całego kraju i są przeznaczone w szczególności dla architektów, konstruktorów, instalatorów oraz inwestorów takich jak deweloperzy, przedstawiciele samorządów czy dostawcy rozwiązań mających wpływ na energooszczędność w budownictwie.
- Naszą misją jest promocja budownictwa energooszczędnego oraz uzasadnionych ekonomicznie rozwiązań efektywnych energetycznie. Chcemy zwrócić uwagę specjalistów na problem certyfikatów energetycznych. Udział w najważniejszych konferencjach oraz organizacja spotkań na temat energooszczędności, daje nam możliwość bezpośredniego kontaktu z zainteresowanymi osobami. Przekazujemy im międzynarodowe doświadczenia i wiedzę, którą sami wykorzystujemy jako doradcy w zakresie strategii oszczędzania energii – mówi Piotr Pawlak, Dyrektor Zarządzający BuildDesk Polska.

Najbliższe spotkanie z przedstawicielami BuildDesk Polska odbędzie się w dniach 4-8 listopada 2008 r. podczas VII Europejskich Dni Oszczędzania Energii we Wrocławiu. Wezmą oni udział w panelu IV Jakość energetyczna budynków, gdzie przedstawione zostaną możliwości obniżania kosztów eksploatacji budynków w świetle wchodzącej w życie dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej.
Natomiast 28 listopada w Zielonej Górze obędzie się Seminarium „Architektura i budownictwo”, którego celem jest umożliwienie architektom, projektantom i inwestorom zapoznania się z nowymi technologiami, rozwiązaniami technicznymi i ekonomicznymi. – Podczas seminarium będziemy patrzeć na temat energooszczędności oraz ekologii przez pryzmat rachunku ekonomicznego i przedstawimy założenia zarówno auditingu, jak i certyfikacji energetycznej – dodaje Pawlak.

BuildDesk Polska jest też współorganizatorem cyklu „Spotkania Architektów”, które odbędą się 5 listopada w Lublinie oraz 27. w Toruniu. – Pragniemy popularyzować budownictwo energooszczędne już na etapie projektowania budynków. Przedstawienie szerokiego wachlarza możliwości, jakie daje pasywność lub niskoenergetyczność budynków, może być dla architektów inspiracją i bodźcem do wcielania tych pomysłów w życie.  
Kampania trwa od początku września. Do tej pory w spotkaniach z doradcami BuildDesk Polska wzięło udział ponad 600 osób.
Więcej informacji oraz kalendarium planowanych imprez można znaleźć na stronie internetowej www.BuildDesk.pl.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: BuildDesk

Polecamy Ci również

Zobacz także