Sposób na tańsze elektryczne ogrzewanie podłogowe [WIDEO]

0
Elektryczne ogrzewanie podłogowe
Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest wygodne, a w wersji akumulacyjnej - również niedrogie w eksploatacji.

Czy elektryczne ogrzewanie podłogowe może być tanie w eksploatacji? Zobacz dlaczego na elektryczne ogrzewanie podłogowe zdecydował się inwestor, który wyposażył w nie cały dom.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet, ale często twierdzi się, że jego wadą są wysokie koszty eksploatacji. Tę wadę można wyeliminować stosując ogrzewanie akumulacyjne, które pracuje korzystając z drugiej taryfy energetycznej. Żeby w pełni skorzystać z możliwości takiego elektrycznego ogrzewania podłogowego, trzeba wybrać odpowiednią moc kabli grzejnych, ważna jest także grubość wylewki podłogowej.
– Musimy zdecydować się na odpowiednią wartość mocy zainstalowanych kabli, a więc musi to być około, przeciętnie 150 W na metr kwadratowy. I drugim warunkiem jest skonstruowanie wylewki około 8-10-centymetrowej – mówi Zbigniew Gałązka, Manager Produktu DEVI.
Ważne jest, że ogrzewanie jest zasilane energią elektryczną tylko w czasie kiedy obowiązuje druga, a więc tańsza taryfa. Ponadto ogrzewanie może być zasilane energią uzyskiwaną z ogniw fotowoltaicznych, co dodatkowo obniży koszty jego eksploatacji.
– Energia pozyskiwana z II taryfy jest energią ekologiczną, a jeśli połączymy to z systemem fotowoltaicznych paneli zamontowanych na dachu, no to nasze ogrzewanie kosztuje prawie zero złotych – mówi Włodzimierz Kłos z firmy Automatik-Elektrociepło.

Zalety akumulacyjnego elektrycznego ogrzewania podłogowego docenił inwestor budujący dom w województwie kujawsko-pomorskim. Ogrzewanie elektryczne zostało zamontowane w całym domu (na parterze i na piętrze) – jako jedyne źródło ogrzewania. Zobaczcie jak przebiegał montaż ogrzewania elektrycznego oraz relację inwestora i wykonawcy elektrycznego ogrzewania podłogowego.

Podpowiadamy też: Jak wybrać lampy LED, żeby rzeczywiście przyniosły oszczędności

Oceń artykuł
2,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: DEVI / Automatik-Elektrociepło

Polecamy Ci również

Zobacz także