Solato - innowacyjne i wygodne sterowanie ciepłem w Twoim domu

Solato - innowacyjne i wygodne sterowanie ciepłem w Twoim domu

Solato - innowacyjne i wygodne sterowanie ciepłem w Twoim domu - zdjęcie 1Solato oferuje koniec domowych testów po zakupie nowego ekogroszku. System przesyła ustawienia z centralnego serwera bezpośrednio do sterownika pieca na ekogroszek. Solato sprawi, że Wasza pompa ciepła będzie zawsze pod opieką serwisu i uruchomi automatycznie oszczędzanie energii elektrycznej, dzięki pompie ciepła pracującej głównie w tańszej taryfie nocnej i popołudniowej.*

pompa ciepła - sterowanie przez telewizor

Koniec domowych testów po zakupie ekogroszku

Kotłownia w telewizorze - czy to brzmi niewiarygodnie? Może nie dosłownie, ale w dobie internetu rzeczy o której dużo się mówi, kotłom z podajnikiem przydałoby się trochę prawdziwej automatyki. Wiele razy użytkownicy, patrząc w ekran sterownika w kotłowni, zadają sobie pytanie - jakby to było gdyby piec na ekogroszek naprawdę był automatyczny? Czy to urządzenie ma szanse być kiedykolwiek wygodne w użytkowaniu?
Firma ATMM wspólnie z partnerami stworzyła system Solato, który zapewnia rozwiązania dostarczające użytkownikom kilka korzyści, dzięki którym użytkowanie pieca na ekogroszek będzie naprawdę wygodne.
Dzięki systemowi SOLATO nie będzie już długiego domowego testowania pracy kotła centralnego ogrzewania po każdym zakupie nowego ekogroszku.
Problemy nastawiania parametrów pracy pieca na ekogroszek nigdy więcej nie będą dotyczyć użytkownika. W systemie Solato producent kotła testuje jakość każdej partii ekogroszku wspólnie z dostawcą ekogroszku. Ustawienia pracy dla danego kotła c.o. zostają zapisane w systemie Solato który przesyła je bezpośrednio do sterownika. Wystarczy tylko wpisać do panelu sterowania numer partii z worka znajdującego się na palecie ekogroszku i gotowe. Sterownik zadziała w taki sposóbSolato - innowacyjne i wygodne sterowanie ciepłem w Twoim domu - zdjęcie 3 jak nastawił go producent kotła w trakcie testów. Dostawcą przetestowanego ekogroszku jest firma Polski Węgiel Dystrybucja, oferująca swoje produkty w sklepie internetowym.

Zdalne sterowanie kotłownią i pompą ciepła z każdego miejsca

Swoim piecem na ekogroszek albo pompą ciepła użytkownicy sterują z każdego miejsca przy pomocy telefonu, tabletu, komputera, a nawet telewizora jeżeli posiada przeglądarkę internetową.

        tablet - sterowanie kotłem          sterowanie CWU przez telefon

System Solato oddaje użytkownikom wyjątkowo prosty i przejrzysty panel do sterowania piecem c.o. Panel sterowania można testować na www.demo.solato.pl. Tam znajdują się wszystkie działające opcje, które są potrzebne do kontrolowania ogrzewania. W szczególności można zobaczyć działanie sterowania według jakości dostawy ekogroszku. Testerzy, którzy używali Solato ostatniej zimy wielokrotnie podkreślali już, że zaglądają do kotłowni tylko aby uzupełnić paliwo. Połączenie sterownika pompy ciepła z centralnym serwerem systemu umożliwia sterowanie ogrzewaniem domu z każdego miejsca. Użytkownicy nie muszą jednak dużo nastawiać ponieważ program Solato na bieżąco analizuje parametry pracy pompy ciepła i dostosowuje jej pracę.

 panel główny sterowania piecem z podajnikiempanel sterowania ogrzewaniem ciepłej wody użytkowej

Więcej o Solato na www.solatostart.pl

Pompa ciepła oszczędna w systemie Solato

Pompy ciepła - czy mogą działać jeszcze lepiej? Urządzenia te, pomimo zaawansowanej techniki, potrafią sprawiać kłopoty użytkownikom, a deklarowane oszczędności w porównaniu z innymi źródłami ciepła nie zawsze okazują się możliwe do zrealizowania.
Firma ATMM wspólnie z partnerami stworzyła system Solato, który zapewnia rozwiązania dostarczające użytkownikom kilka korzyści, dzięki którym użytkowanie pompy ciepła będzie naprawdę wygodne.
System SOLATO uruchamia automatycznie oszczędzanie energii elektrycznej dzięki pracy pompy ciepła głównie w tańszej taryfie nocnej i popołudniowej.
Jak to działa? System Solato uruchamia pracę pompy głównie nocą i akumuluje ciepło w systemie grzewczym na kolejny dzień. Patent twórców systemu Solato umożliwia sprawdzanie prognozy pogody i wyprzedzające zwiększenie lub zmniejszenie pobierania prądu co pozwala cieszyć się komfortem ciepła przy bardzo niskich kosztach energii elektrycznej. System Solato oblicza jak przygotować dom na oczekiwane mrozy albo zmniejszyć grzanie gdy nadejdzie odwilż. Twórcy patentu osobiście przetestowali skuteczność działania Solato w swoich domach w ciągu ostatnich 5 sezonów grzewczych, w czasie których były okresy długich mrozów i nagłych odwilży.

panel główny sterowania pompą ciepła

Piec na ekogroszek i pompa ciepła zawsze pod opieką serwisu

Zdalne serwisowanie przez techników producenta pieca z podajnikiem lub pompy ciepła oraz producenta sterownika zapewnia opiekę jakiej potrzebują użytkownicy.
W systemie Solato użytkownicy będą zawsze pod opieką serwisu i nie muszą się martwić o naprawy kotła c.o. lub pompy ciepła. Tradycyjną drogą klient sam musi ustalić przyczynę usterki oraz podjąć decyzję do jakiego serwisu zadzwonić? Czy na numer dotyczący awarii pieca z podajnikiem? Czy na numer dotyczący awarii sterownika? Gdzie szukać pomocy gdy ekogroszek się nie pali? Dzięki Solato bardzo szybko uzyskujemy odpowiedź na pytanie czy usterka dotyczy pieca co lub pompy ciepła, czy sterownika, czy elementów instalacji ogrzewania? Serwisanci producentów kotła c.o. lub pompy ciepła oraz sterownika dzięki internetowemu dostępowi do sterowników zdalnie wyregulują działanie pieca z podajnikiem lub pompy ciepła i nastawią parametry ich pracy. Pompa ciepła to skomplikowane urządzenie i tradycyjna droga ustalania przyczyny usterki przez dyktowanie serwisantowi parametrów pracy pompy z panelu sterownika może przysporzyć użytkownikowi dużo kłopotów. Moduł autopomocy Solato działa prosto i logicznie. Nie jest potrzebne dyktowanie parametrów, ponieważ wszystkie parametry pracy kotła c.o .lub pompy ciepła są już od początku działania w centralnym serwerze. Specjalny moduł automocy dla użytkownika zapewnia szybką identyfikację usterki i szybką reakcję personelu serwisu.

panel sterowania kotłem na telefonie komórkowym

Jak skorzystać ze systemu? Można zakupić piec z podajnikiem lub pompę ciepła od partnerów Solato albo wymienić sterownik kotła na Compit z modemem łączności do internetu.

System Solato tworzą:

• ATMM
www.solatostart.pl

Solato - innowacyjne i wygodne sterowanie ciepłem w Twoim domu - zdjęcie 10

• Kotły Żar                                                 • Kotrem                                     • Kotły Żywiec
www.kotlyzar.pl                                           www.kotrem.pl                           www.kotly-zywiec.com.pl
Solato - innowacyjne i wygodne sterowanie ciepłem w Twoim domu - zdjęcie 11                                 Solato - innowacyjne i wygodne sterowanie ciepłem w Twoim domu - zdjęcie 12                      Solato - innowacyjne i wygodne sterowanie ciepłem w Twoim domu - zdjęcie 13

 • HotJet                                                  • Compit                                    • Polski Węgiel Dystrybucja
www.silesia-term.pl                                  www.compit.pl                             www.pw-d.plSolato - innowacyjne i wygodne sterowanie ciepłem w Twoim domu - zdjęcie 14                            Solato - innowacyjne i wygodne sterowanie ciepłem w Twoim domu - zdjęcie 15                  Solato - innowacyjne i wygodne sterowanie ciepłem w Twoim domu - zdjęcie 16


Projekt współfinasowany przez UE z funduszy EFRR

Dotacje na innowacje 
Inwestujemy w Waszą przyszłość


Solato - innowacyjne i wygodne sterowanie ciepłem w Twoim domu - zdjęcie 17Solato - innowacyjne i wygodne sterowanie ciepłem w Twoim domu - zdjęcie 18

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
4,88 / 17 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Solato

Polecamy Ci również

Zobacz także