Securex 2008 - podsumowanie

Rekordowa liczba zwiedzających, ponad 180 nowości technologicznych i kompleksowa oferta dotycząca ochrony mienia, informacji, systemów alarmowych, monitoringu wizyjnego czy zabezpieczeń – to główne atrybuty zorganizowanej po raz siedemnasty Międzynarodowej Wystawy Zabezpieczeń SECUREX 2008.


targi SecurexSECUREX – najważniejsze wydarzenie dla branży
Ekspozycja o powierzchni ponad 9 000 m2 zgromadziła 216 wystawców (wzrost o ponad 19% w porównaniu z poprzednią edycją w 2006 roku), w tym przedstawicieli z 18 krajów min. z Austrii, Danii, Holandii, Niemiec,Szwecji, Wielkiej Brytanii i Korei Płd. (o 38% więcej niż dwa lata temu). Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w Poznaniu obecne były niemal wszystkie najważniejsze polskie firmy z branży zabezpieczeń (w tym wiele firm działających na rynku globalnym), a także wiele małych i średnich przedsiębiorstw. Zarówno pod względem wynajętej powierzchni, jak i liczby firm uczestniczących w targach, tegoroczna edycja była rekordowa.

O dobrej koniunkturze na rynku oraz o dynamicznym rozwoju branży świadczy imponująca liczba zwiedzających. Ekspozycję SECUREX odbywającą się równolegle z targami instalacyjnymi INSTALACJE oraz Międzynarodowymi Targami Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO odwiedziło blisko 28 tysięcy osób.

SECUREX to forum prezentacji najnowszych rozwiązań w zakresie usług ochrony, monitoringu wizyjnego, zabezpieczeń antywłamaniowych, systemów alarmowych obejmujących sygnalizatory, czujki, stacje monitorujące oraz systemów kontroli dostępu. Szczególną uwagę zwiedzających przyciągnęła w tym roku imponująca liczba nowości technologicznych, których zaprezentowano ponad 180.

Spora dawka wiedzy i emocjiekspozycja targowa
W ramach programu wydarzeń towarzyszącemu ekspozycji przygotowano ciekawe prelekcje, konferencje, spotkania ze specjalistami. Wręczono nagrody w prestiżowym konkursie Polski Mistrz Techniki Alarmowej przygotowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem „POLALARM”. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele dystrybutorów, producentów i projektantów systemów zabezpieczeń oraz prasa branżowa pełniąca patronat medialny nad konkursem. Liczną publiczność zgromadziły odbywające się po raz pierwszy Mistrzostwa Polski Instalatorów Systemów Alarmowych organizowane wspólnie z Polską Izbą Instalatorów Alarmowych, pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Po trudnych eliminacjach do finału ostatecznie zakwalifikowano 9 zespołów prezentujących bardzo wysoki poziom umiejętności i przygotowania zawodowego. Zwycięskie 3 drużyny z rąk Zbigniewa Adamowicza, Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego MSWiA odebrały gratulacje i dyplomy.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się odbywająca się w środę 17. Konferencja „SECUREX - Urządzenia i sposoby zabezpieczenia mienia”. Organizowana dla przedstawicieli uczelni, instytutów, banków, policji, firm ochrony czy przedstawicieli handlu i usług konferencja dostarczyła wiedzy z zakresu metod zapobiegania przestępczości zalecanych w normach europejskich EN, bezpieczeństwa kont bankowych, monitorowania bezpieczeństwa wewnątrz instytucji finansowych czy ewolucji w systemach sygnalizacji pożarowej.

Strzałem w dziesiątkę okazała się prelekcja przygotowana przez firmę DIPOL na temat monitoringu miejskiego i monitoringu obiektów sportowych. Duże zainteresowanie tematem świadczy o potrzebie pogłębienia wiedzy z tej dziedziny i jednocześnie jest motywacją do przygotowania podobnego spotkania podczas kolejnej edycji targów. Profesjonalną publiczność zgromadziła konferencja „Nadzór wizyjny – nowe technologie”, nad którą patronat objęła firma S.P.S. Trading Sp. z o.o. Przygotowane we współpracy z Politechniką Poznańską spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Nagrody i konkursy
Podczas tegorocznej edycji SECUREX wręczono 18 Złotych Medali za najlepsze produkty wyróżniające się nowoczesnością, jakością i funkcjonalnością. Ponadto na targach wyróżniono stoiska najlepiej realizujące założenia strategii marketingowej firmy. Nagrodami Acathus Aureus odznaczono 5 wystawców.

Securex 2010
Tegoroczna Międzynarodowa Wystawa Zabezpieczeń SECUREX odniosła duży sukces. Świadczą o tym pozytywne opinie wystawców, znacząca frekwencja zwiedzających, oraz obecność czołowych pism branżowych. Już dziś organizatorzy zapraszają na kolejną edycję targów w dniach 26-29 kwietnia 2010 roku.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: MTP

Polecamy Ci również

Zobacz także