Przyciski spłukujące jak baterie

Popularny, płaski przycisk do spłuczki podtynkowej WC można teraz zastąpić eleganckim, prostym w formie pokrętłem, dopasowanym stylistycznie do pozostałych baterii łazienkowych.

przycisk spłukujący z pokrętłem

Montaż pokrętła, zamiast tradycyjnego przycisku spłukującego, możliwy jest dzięki specjalnemu mechanizmowi obrotowemu, wprowadzonemu na rynek przez firmę TECE. Działa on na podobnej zasadzie jak baterie umywalkowe czy prysznicowe. Mechanizm obrotowy przeznaczony jest do montażu w standardowych spłuczkach podtynkowych, a jego instalacja jest bardzo prosta. Elementy zewnętrzne systemu, to osłony wraz z różnego rodzaju pokrętłami. Oferowane są one przez znanych producentów armatury łazienkowej, między innymi: Kludi, Hansa, Oras, Jado oraz Dornbracht i stanowią uzupełnienie dotychczasowych kolekcji baterii. Dzięki temu wszystkie baterie w łazience, a teraz również przy WC, możemy mieć jednorodne stylistycznie, co wpływa na ostateczny jej wygląd.

przycisk spłukujący do wcprzycisk spłukujący
Pokrętła spłukujące, podobnie jak w tradycyjnych przyciskach dwufunkcyjnych, dają możliwość regulacji ilości wody do spłukiwania. Zależy ona od kierunku obrotu pokrętła. Przekręcenie mechanizmu w prawą stronę uruchamia spłukiwanie w wersji pełnej – 6 lub 9 litrów wody, zaś w lewą – spłukiwanie oszczędne, trzema litrami wody. Pokrętła dostępne są w wersji tytanowej lub chromowanej.

przycisk spłukujący jak baterianowoczesny przycisk spłukujący

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Marta Balcerowska

Źródło: TECE

Polecamy Ci również

Zobacz także