Profesjonalne wiertarko-wkrętarki

Profesjonalne wiertarko-wkrętarki

Na rynku dostępne są akumulatorowe wiertarko-wkrętarki z serii Standard i Heavy Duty. Urządzenia zostały wyposażone w wysokiej mocy silnik oraz dwubiegowe przekładnie z własnym systemem chłodzenia. Ich producentem jest firma Bosch.

profesjonalne wiertarko-wkrętarkiDwubiegowe, bezprzewodowe wiertarko-wkrętarki Heavy Duty (GSR 12/14,4/18 VE-2 Professional)
Polecane są stolarzom, dekarzom, a także monterom instalacji sanitarnych oraz grzewczych. Przeznaczone są do wkręcania śrub i wiercenia otworów średniej i dużej wielkości.
Urządzenia napędza wysoce wydajny silnik (48 mm) konstrukcji firmy Bosch, z dodatkowym uzwojeniem. Zaletą takiej konstrukcji jest bardzo duża odporność na przeciążenia. Zupełną nowością jest natomiast przekładnia planetarna z własnym systemem chłodzenia. Dzięki wentylatorowi zainstalowanemu w silniku cała jednostka napędowa jest bardzo dobrze chłodzona w trakcie pracy. Urządzenie pracuje bezawaryjnie przez długi czas. Dwubiegowa przekładnia jest przystosowana do prędkości obrotowych od 0 do 470 obrotów lub od 0 do 1800 obrotów.
Nowością w segmencie wkrętarek akumulatorowych jest także progresywnie wzrastający moment obrotowy. Pierwszych 20 zakresów momentu obrotowego charakteryzuje się łagodnym wzrostem i przeznaczonych jest do precyzyjnego wkręcania i wykręcania mniejszych śrub. W przypadku zakresów od 21 do 25 wzrost jest gwałtowny, co stanowi zaletę przy wkręcaniu i wykręcaniu większych śrub o średnicy maks. 10 mm (model GSR 14,4 VE-2). Nowy uchwyt wiertarski ze szczękami z węglików spiekanych zapewnia dużą moc zaciskową.
Urządzenia mają wytrzymałą obudową wykonaną ze specjalnego materiału Durashield. Obudowa pozostaje nienaruszona nawet po upadku na beton z wysokości dwóch metrów. Wkrętarki wyposażono w ergonomiczną rękojeść, a zastosowanie okładziny typu Softgrip w jej okolicy gwarantuje bezpieczną i wygodną pracę.

Bosch oferuje także 3-akumulatorowe wiertarko-wkrętarki udarowe: GSB 12/14,4/18 VE-2 Professional. Mają one wszystkie zalety serii akumulatorowych wiertarko-wkrętarek Heavy Duty. Przekładnia przystosowana do pracy z udarem gwarantuje optymalne tempo wiercenia w murze.

wiertarko-wkrętarki akumulatoroweDwubiegowe, bezprzewodowe wiertarko-wkrętarki Standard Duty (GSR 12/14,4V Professional)
Przeznaczone są do wiercenia otworów o niewielkich średnicach. Dzięki kompaktowej budowie można ich z łatwością używać także w miejscach trudno dostępnych i wówczas, gdy wymagają trzymania w górze. Wydajne silniki urządzeń zapewniają szybkie tempo pracy. Dwubiegowa przekładnia planetarna z metalowymi kołami obiegowymi zapewnia 20 zakresów momentu obrotowego oraz tryb wiercenia, które gwarantują odpowiednie przeniesienie siły przy każdym rodzaju pracy. Również w tej klasie urządzeń wykorzystano obudowy Durashield. Wiertarko-wkrętarki pozostają w pełni sprawne nawet po upadku na beton z wysokości dwóch metrów. 

Solidne i trwałe akumulatory
Wiertarko-wkrętarki Heavy Duty i udarowe są dostarczane z solidnymi akumulatorami NiMH 2,6 Ah wyposażonymi w ogniwa najwyższej jakości oraz z 30-minutowymi ładowarkami. W wyposażeniu seryjnym oferowany jest akumulator NiCd 2,0 Ah i 60-minutowa ładowarka. Udoskonalone akumulatory są teraz jeszcze bardziej wydajne i wytrzymałe, a aktywny system dystrybucji ciepła chroni akumulator przed przegrzaniem, wydłużając okres jego eksploatacji.

Sugerowane ceny detaliczne brutto
Wiertarko-wkrętarki Standard Duty: GSR 14,4 V – 768 zł; GSR 12 V – 669 zł.

Wiertarko-wkrętarki Heavy Duty:
GSR 18 VE-2 – 1599 zł; GSR 14,4 VE-2 – 1349 zł; GSR 12 VE-2 – 1199 zł.

Udarowe wiertarko-wkrętraki Heavy Duty:
GSB 18 VE-2 – 1699 zł; GSB 14,4 VE-2 – 1449 zł; GSB 12 VE-2 – 1299 zł.

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także