Pompy ciepła – wykorzystaj energię odnawialną

0
Pompa ciepła
Pompy ciepła zapewniają m.in. energooszczędne przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

Szczególny nacisk w BDR Thermea kładziony jest na produkty wykorzystujące źródła odnawialne. Na rynku wyjątkowym powodzeniem cieszą się termodynamiczne podgrzewacze wody. Stanowią one rozwiązanie alternatywne dla systemów solarnych. Ich działanie nie jest uzależnione od pogody – stąd rosnący udział w rynku.

Firma De Dietrich rozszerzyła typoszereg pomp ciepła do wody użytkowej KALIKO TWH. Dołączyły do niego dwie konstrukcje: KALIKO Essentiel oraz KALIKO Split. Pierwsza z nich to termodynamiczny podgrzewacz do pracy na powietrzu obiegowym, wyposażony we wsparcie w postaci grzałki elektrycznej o mocy 1550 W. Podgrzewacz wyprodukowany w klasie efektywności energetycznej „A” z dobrym współczynnikiem COP do 3,02 jest proponowany w dwóch pojemnościach – 180 oraz 230 litrów. Prosta i funkcjonalna konsola sterownicza pozwala użytkownikowi na wybór dwóch trybów pracy: oszczędnego – wykorzystującego jedynie moduł termodynamiczny do produkcji ciepłej wody oraz hybrydowego – dołączającego wsparcie grzałki elektrycznej. Wodę możemy podgrzać maksymalnie do temperatury 65 st.

Druga konstrukcja o nazwie Kaliko Split rozdziela podgrzewacz o pojemności 200 i 270 litrów od jednostki termodynamicznej montowanej na zewnątrz. Moc elektryczna jednostki termodynamicznej 1750W oraz wysoki współczynnik COP do 3,42 stawiają Kaliko Split w gronie urządzeń o najwyższej efektywności. Rozwiązanie to jest polecane dla małych domków, gdzie trudno o odpowiednie kubaturowo pomieszczenie dla podgrzewaczy ze zintegrowaną jednostką termodynamiczną. Nie bez znaczenia jest fakt, że emitowany hałas, pomimo że jest niewielki, zostanie przeniesiony na zewnątrz.

                      
Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Polecamy Ci również

Zobacz także