Oszczędne żarówki

Jak zmniejszyć rachunki za prąd? Jednym z najprostszych sposobów jest montaż  nowoczesnych, energooszczędnych źródeł światła. Są to np. żarówki halogenowe Classic A z rodziny Energy Saver. To nowość w ofercie firmy Osram.

oszczędna żarówka

Żarówki halogenowe Classic A są znacznie trwalsze – działają przez 2000 godzin (żarówki tradycyjne pracują 1000 godzin) i zużywają mniej energii – 84 kW w ciągu tych 2000 godzin (żarówki tradycyjne zużywają w tym samym czasie około 120 kW)  Oszczędność jaką może nam przynieść w czasie swojej eksploatacji jedna żarówka to 10 złotych. Gdy tę wartość przemnożymy przez ilość wszystkich lamp, kinkietów i żyrandoli w domu i dodatkowo weźmiemy pod uwagę stale rosnące ceny energii, to kwota, jaką uzyskamy może stanowić sporą oszczędność domowego budżetu. 

Żarówkę halogenową Classic A (umieszczoną w bańce o klasycznym kształcie) o mocy 42 W można z powodzeniem zastąpić popularną sześćdziesięciowatową żarówką. Wynikająca z tej zamiany oszczędność to nie tylko mniejsze rachunki za energię elektryczną, ale również mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Redukcja zużycia energii elektrycznej oznacza bowiem mniej powstającego przy jej produkcji dwutlenku węgla w atmosferze. Wszystkie żarówki halogenowe z linii Energy Saver wyposażone są w filtr UV. Tak jak tradycyjne żarówki, można je montować w instalacjach ze ściemniaczem. Są wśród nich zarówno żarówki niskonapięciowe, jak i na napięcie  230 V, czyli nie wymagające stosowania transformatora.

Na tegorocznych Międzynarodowych Targach Sprzętu Oświetleniowego „ŚWIATŁO”, rodzina żarówek halogenowych Energy Saver zdobyła pierwsze miejsce w konkursie „Najlepszy Wybór Targów” w kategorii „Źródła Światła”.

Oceń artykuł
4,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Osram

Polecamy Ci również

Zobacz także