Osprzęt elektryczny do pokoju dziecka

Pokój dla dziecka
Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze każdy rodzić powinien zadbać o odpowiednie zabezpieczenia lub sprzęt w pokoju pociechy.

Urządzając pokój dziecka coraz częściej stosujemy oryginalne rozwiązania dekoracyjne, dobrane odpowiednio do indywidualnych potrzeb naszego dziecka. Jednak estetyka to nie wszystko. Aranżując pokój dziecka musimy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo, szczególnie przy elementach, które mogą stanowić duże zagrożenie, takie jak instalacja elektryczna.

Motyw na pierwszym planie

Do niedawna w pokojach dziewczynek królował róż, a chłopców – niebieski. Jednak coraz śmielej pojawiają się bardziej uniwersalne kolory, takie jak żółty, zielony, czy odcienie fioletu, a rodzice wykazują się coraz większą pomysłowością i kreatywnością przy aranżacji pokojów dziecinnych. Jednak warto przy tym pamiętać, że pokój dziecka jest „wielofunkcyjny” – służy wypoczynkowi, zabawie i nauce, a dzieci spędzają w nim dużo czasu. Dlatego też do pewnych elementów aranżacji trzeba podejść z rozwagą, tak, aby zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo, a także uniknąć niepotrzebnych prac podczas zmiany wystroju pokoju. Takim stałym elementem wyposażenia jest instalacja elektryczna.

Z dbałością o szczegóły

Przy urządzaniu pokoju dziecka zastanawiamy się nad wyborem mebli, kolorem ścian, czy wykładzin. Osprzęt elektryczny często traktujemy nieco po macoszemu, wybierając standardowe rozwiązania. Tymczasem zwykłe, białe włączniki elektryczne mogą zepsuć całą, przemyślaną aranżację. Dlatego firma Ospel oferuje bogaty wybór kształtów, kolorów i wzorów elementów instalacji elektrycznej. Dzięki temu włączniki i gniazdka mogą stanowić harmonijne uzupełnienie wystroju pokoju. Eleganckim dopełnieniem „pokoju księżniczki” mogą być np. elementy w kolorze złotego szampana (kolekcja Karo), młodych astronautów ucieszą perłowo-srebrne włączniki, doskonale pasujące do aranżacji opartej o kolory rozgwieżdżonego nieba, a w wystroju nawiązującym do dzikiej dżungli, czy elementów natury, świetnie będą pasować elementy w kolorze czekolady. Delikatne kształty osprzętu z serii Karo sprawiają, że wyglądają one harmonijnie w każdej aranżacji.

włącznik elektryczny w kolorze szampana - kolekcja Karowłącznik elektryczny w kolorze perłowo-srebrnym - kolekcja Karowłącznik elektryczny w kolorze czekolady - kolekcja Karo

Bardziej wyrazistym detalem w pomieszczeniu staną się elementy pochodzące z serii Sonata, które pozwalają zmienić osprzęt elektryczny w efektowną dekorację. Dekoracyjne ramki z kamienia, drewna, czy białego szkła ozdobią pokój nie tylko kolorem, ale i fakturą. Drewniana ramka idealnie podkreśli charakter pokoju Tarzana, albo małej ogrodniczki, a młodzi wielbiciele geologii na pewno ucieszą się z prawdziwego kamienia na ścianie. Lekkie i eteryczne szklane ramki sprawdzą się doskonale w subtelnych, „marzycielskich” aranżacjach.
Ponadto wszystkie to rozwiązania są na tyle nowoczesne i uniwersalne, że bez trudu dopasują się do zmieniającego się wraz z dorastającym dzieckiem wystroju.

ramka drewniana - kolekcja Sonataramka z kamienia - kolekcja Sonata

Bezpieczeństwo w roli głównej

Jednak pomysłowa i efektowna aranżacja to nie wszystko. W pokoju dziecka absolutnie kluczowe jest bezpieczeństwo i wygoda. Nie bez powodu mówi się, że najwięcej wypadków spotyka dzieci właśnie w domu. Podstawową rzeczą, o którą trzeba zadbać są elementy osprzętu elektrycznego i kwestia dostępu do gniazdek, dlatego trzeba odpowiednio je zabezpieczyć. Kupując osprzęt elektryczny można wybrać gniazdka z przesłonami torów prądowych. Gniazdka z przesłonami uniemożliwiają bezpośredni kontakt dziecka z prądem i nie kuszą otworami, w które można wkładać np. metalowe przedmioty. Odpowiednie akcesoria można znaleźć np. w kolekcji Sonata firmy Ospel.
Jeżeli natomiast zamontowaliśmy ramkę wielokrotną, ale nie używamy wszystkich dostępnych miejsc, możemy zamaskować je odpowiednią zaślepką. Jej zastosowanie wpłynie nie tylko na estetykę, ale również poprawi bezpieczeństwo dzieci. Do pokoju dzieci warto też wybrać łączniki elektryczne wyposażone w dodatkowe podświetlenie, które sprawi, że będą one widoczne nocą. Takie elementy są dostępne w najnowszej kolekcji Karo.

Jakie wykończenie osprzętu elektrycznego?

Wyniki

Urządzanie mieszkania to duże wyzwanie, szczególnie kiedy trzeba zaaranżować pomieszczenie dla innej osoby, a poziom trudności wzrasta, kiedy urządzamy pokój dla tak wymagającego mieszkańca, jak dziecko. Dlatego urządzając pokój dziecka warto brać pod uwagę cztery aspekty: bezpieczeństwo, estetykę, wysoką jakość oraz – co bywa najtrudniejsze – potrzeby i gusty dzieci. Firma Ospel zapewnia rozwiązania, które spełniają wszystkie te kryteria.

Osprzęt elektryczny Ospel – zobacz więcej

.

Oceń artykuł
5,00 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Ospel

Polecamy Ci również

Zobacz także