Osprzęt elektroinstalacyjny – komfortowe rozwiązania Legrand

Osprzęt elektroinstalacyjny – komfortowe rozwiązania Legrand

Przedstawiamy innowacyjne elementy osprzętu elektroinstalacyjnego Celiane, zapewniające komfort codziennego funkcjonowania.

łącznik z czujnikiem ruchu z serii Celiane łącznik z czujnikiem ruchu Łącznik z czujnikiem ruchu z serii Celiane

Łącznik z czujnikiem ruchu z serii Celiane pozwala na automatyczne załączenie oświetlenia w pomieszczeniach takich jak korytarze, toalety, klatki schodowe. Po nastawionym czasie, światło zostaje wyłączone, zapewniając swobodę i wygodę użytkowania. Łącznik można montować zarówno w instalacjach nowych jak i starych w miejscu zwykłego wyłącznika. Urządzenie może pracować z każdym dostępnym na rynku źródłem światła o podanych poniżej parametrach:

  • lampy LED do 150 W,
  • lampy halogenowe 230 V do 2000 W,
  • lampy halogenowe z transformatorem do 1600 W,
  • lampy żarowe do 2000 W.

podwójny port zasilający USB

gniazdo zasilające 2 x USB

Podwójny port zasilający USB 

Podwójny port zasilający USB gwarantuje utrzymanie ładu i porządku w dobie nadmiernej ilości ładowarek do przenośnych urządzeń multimedialnych. Umieszczenie gniazda w łatwo dostępnym miejscu, zapewnia komfort przy korzystaniu w domu ze smartfona, iPada, MP3 Playera itp.
Mechanizm gniazda zasilającego USB może być montowany w standardowej puszce do osprzętu elektroinstalacyjnego, należy tylko doprowadzić zasilanie 230 V~. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość instalacji w zestawach wielokrotnych łącznie z gniazdami zasilającymi 230V~ lub łącznikami oświetlenia.   

gniazdo zasilające płaskie Celiane gniazdo zasilające płaskie 230 V~Gniazdo zasilające płaskie Celiane

Gniazdo zasilające płaskie Celiane to prawdziwy komfort użytkowania. Dzięki licowanej powierzchni, gniazdo z ramką jest bardzo łatwe do czyszczenia, dlatego warto je zainstalować np. w kuchni nad blatem kuchennym. Gniazdo takie otwiera się dopiero po włożeniu wtyczki, która zwalnia blokadę ruchomego dna oraz przesłony styków prądowych. Po wyjęciu wtyczki urządzenia mechanizm opadającego dna wraca do pozycji wyjściowej. Podwójne zabezpieczenie dostępu do części przewodzących przez przesłony styków prądowych oraz opadające dno sprawia , że jest to rozwiązanie bezpieczne dla małych dzieci. Nie ma więc potrzeby instalowania dodatkowych zabezpieczeń lub zaślepiania gniazd zasilających w pokoju dziecka lub w obszarze dla niego dostępnym. Jako nieliczne rozwiązanie na rynku, konstrukcja gniazda zapewnia bezpieczne zewnętrzne czyszczenia wilgotną szmatką, bez odłączania zasilania.

podświetlenia LED w serii Celianepodświetlenie schodówPodświetlenia LED

Swobodne przejście w nocy przez klatkę schodową lub korytarz zapewniają specjalne podświetlenia LED w serii Celiane. Ich odpowiednie ułożenie wyznacza bezpieczną drogę przejścia. Lampki te mogą być również zastosowane jako oświetlenie nocne w pokoju dziecka. Jest to element zarówno dekoracyjny    i praktyczny. Jednym z dostępnych rozwiązań konstrukcyjnych lampki jest wersja z głowicą obracaną w celu lepszego dostosowania do oświetlonej powierzchni. Można wówczas zamontować ją przy biurku lub do oświetlenia blatu kuchennego. Światło emitowane przez lampkę LED jest kolorze ciepłym białym o wydajności 70 lumenów, co odpowiada światłości często stosowanej w lampkach diodowych do górskich wędrówek. Elementem wyróżniającym jest również ergonomiczny design, dopasowany do nowoczesnych pomieszczeń mieszkalnych.

ściemniacz uniwersalny Celiane ściemniacz uniwersalnyŚciemniacz uniwersalny Celiane

Ściemniacz uniwersalny Celiane to nowoczesne rozwiązanie do wszystkich rodzajów źródeł światła. Posiada funkcję stopniowego wygaszania, w przeciągu jednej godziny od 33 % do 0%, co idealnie może być wykorzystane w pokoju dziecięcym. Z powodzeniem można zainstalować ściemniacz Celiane w miejsce zwykłego łącznika, gdyż nie wymaga doprowadzenia dodatkowego przewodu N, czyli przeróbki starej instalacji. Nowością jest również możliwość współpracy ze ściemnianymi źródłami energooszczędnymi jak lampy LED oraz świetlówki kompaktowe. Jest to unikalne rozwiązania na rynku, które zapewnia kompatybilność z dostępnymi źródłami światła. Dotychczasowe rozwiązania przy zmianie źródła oświetlenia na energooszczędne, wymuszały również zmianę ściemniacza. Obecnie wystarczy zastosować jeden uniwersalny ściemniacz Celiane i problem kompatybilności pozostaje rozwiązany. Współpracujące źródła światła:

  • lampy LED do 75W,
  • lampy halogenowe 230V do 400W
  • lampy halogenowe z transformatorem do 400W,
  • świetlówki kompaktowe do 75A,
  • lampy żarowe do 400 W.

lampka kinkietowaLampka kinkietowa

zapewnia idealne oświetlenie, niezbędne do czytania lub pracy przy biurku. Dzięki regulowanej i elastycznej głowicy kierunkowej może być instalowana przy łóżku lub nad blatem biurka. Dzięki zastosowaniu diod LED, zużywa bardzo mało energii. Dodatkowo jest wyposażona w zintegrowany, łatwodostępny i ergonomiczny wyłącznik.

lampka kinkietowa z diodami LED
Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Legrand

Polecamy Ci również

Zobacz także