Oprawy oświetleniowe LED

Najnowsza kolekcja opraw oświetleniowych wyróżnia się płaską formą. Jako źródło światła oprawy firmy Skoff wykorzystują elementy półprzewodnikowe LED.

oprawy oświetleniowe LEDWzornictwo
Oprawy cechuje oryginalne, nowoczesne wzornictwo. Zaprojektowane są one w prostych, geometrycznych formach. Dają ciepłe światło, skierowane do dołu i jednocześnie rozchodzące się na boki. Takie rozproszenie światła możliwe jest za sprawą odpowiedniej obudowy, w której nie widać elementów świetlnych, samego źródła światła. Oprawy oświetleniowe są płaskie - minimalnie odstają od powierzchni, do której są zainstalowane.

Co oznacza technologia LED
Do produkcji opraw wykorzystano najnowszą technologię ledową. Oprawy generują zatem niewielką ilość ciepła. Dzięki temu mogą być bezpośrednio montowane na elementach łatwopalnych, takich jak płyty meblowe czy powierzchnie drewniane. Ponadto są one wyjątkowo oszczędne – pobierają  niewielką ilość energii elektrycznej, a więc mogą być zasilane przez długi czas, nie narażając użytkownika na duże koszty. Producent podaje, że żywotność diod LED szacowana jest na około 50 tysięcy godzin pracy.

Zastosowanie
Oprawy oświetleniowe z serii Music Line przeznaczone są do montażu zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak również mieszkaniach czy domach jednorodzinnych. Instaluje się je w standardowych puszkach elektrotechnicznych, w wykonanych otworach lub po prostu przykleja do powierzchni, np. ściany czy półki. Można je stosować do oświetlania stopni schodów, ciągów komunikacyjnych, ścian, witryn meblowych, a także mebli kuchennych lub wnętrz szafek. Służą też jako oświetlenie awaryjne. Prezentowane oprawy pełnią zatem funkcje praktyczne – doświetlająoświetlenie w przedpokojudrogi komunikacji, oświetlenie LED na schodachwpływając na bezpieczeństwo poruszania się, a także dekoracyjne – umożliwiają zaakcentowanie czy wyeksponowanie we wnętrzu ciekawych fragmentów i detali, współtworząc jego nastrój.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Skoff

Polecamy Ci również

Zobacz także