OLTARBUD-E 2005

W dniach 8-10 kwietnia w Olsztynie odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa. Są to największe targi w regionie Polski północno-wschodniej. Ze względu na bliskie sąsiedztwo Kaliningradu cieszą się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców z Rosji.

OLTARBUD-E 2005 - zdjęcie 1Warmińsko-Mazurskie targi (edycja wiosenna) odbyły się już po raz dwudziesty siódmy, pod hasłem "Energooszczędność, Ekologia, Energooszczędne technologie  materiały budowlane". Oltarbudowi towarzyszyły "Targi Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji. Instalacje Elektryczne" INSTALACJE oraz "Salon Meble - Wnętrze".

Tegoroczne targi (zarówno właśnie zakończona edycja wiosenna, jak i planowana na 23-25 września edycja jesienna) mają charakter szczególny. Nowa polityka gospodarcza i międzynarodowa polskiego Rządu nastawiona jest na współpracę z Rosją. Bliskie sąsiedztwo województwa warmińsko-mazurskiego z obwodem kaliningradzkim daje szanse na bliższe kontakty wystawców z rosyjskimi przedsiębiorcami. Na targach gościła specjalna misja z Kaliningradu.
W trakcie trwania targów zorganizowany został "Konkurs o Najlepszy Wyrób" -  nagrodzeni wystawcy są promowani przez umieszczenie w katalogu następnej edycji targów.

Międzynarodowe Targi Warmii i Mazur organizując targi współpracują z: Urzędem Marszałkowskim w Olsztynie, Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, Polską Izbą Przemysłowo-Handlową Budownictwa w Warszawie, Polską Korporacjją Targową w Poznaniu, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Patronat medialny objęły Radio Olsztyn oraz Gazeta Olsztyńska. Patronem internetowym są nasze serwisy (e-dach.pl, e-izolacje.pl oraz e-instalacje.pl).

Następny OLTARBUD odbędzie się we wrześniu (23 - 25). Będą mu towarzyszyć targi INSTAL-WOD (Materiały i Urządzenia dla Wodociągów i Kanalizacji) oraz DREWNO (targi gospodarki leśnej).

 

autor: Redakcja
źródło: Międzynarodowe Targi Warmii i Mazur
zdjęcia: Redakcja
data publikacji: 22.03.2005
data aktualizacji: 11.04.2005
Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Redakcja

Źródło: Międzynarodowe Targi Warmii i Mazur

Zdjęcia: Redakcja

Polecamy Ci również

Zobacz także