Oczko wodne - jesienne porządki

Oczko wodne - jesienne porządki

odkurzacz do oczka wodnego

Pora już na przygotowanie ogrodów do zimy. Specjalnej pielęgnacji wymaga także i oczko wodne. Polega ona głównie na jego dokładnym oczyszczeniu.

W oczku wodnym gromadzi się materiał organiczny, który w procesie rozkładu powoduje zanieczyszczenie wody oraz pozbawienie jej tlenu. A tlen jest niezbędny do życia dla roślin i zwierząt zamieszkujących zbiornik wodny. W związku z tym najpóźniej jesienią należy przeprowadzić gruntowne oczyszczanie oczka wodnego. W tym celu warto użyć specjalnego odkurzacza - oczyszczenie oczka będzie wygodne, łatwe i zajmie niewiele czasu.

Odkurzacze do oczek wodnych np. modele SR 1600 i SR 2000 oczyszczają oczko aż po samo dno i to bez potrzeby wchodzenia do wody. Osprzęt tych urządzeń pozwala na wybieranie różnych rodzajów zanieczyszczeń i swobodne sięganie aż do dna oczka wodnego. Możliwe jest to dzięki wyposażeniu odkurzaczy w pięć różnych dysz oraz rury przedłużającej. A oprócz tego  urządzenia te są wygodne w przechowywaniu i transporcie dzięki uchwytom na osprzęt i kołom. Odkurzacze znajdują zastosowanie także do czyszczenia basenów ogrodowych oraz czyszczenia na mokro tarasów.

oczyszczanie oczka wodnegoodkurzanie na mokro

Sugerowane ceny detaliczne brutto:
Odkurzacz Gardena SR 1600 –  649 zł.
Odkurzacz Gardena SR 2000 –  1145 zł.

Oceń artykuł
3,80 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Gardena

Polecamy Ci również

Zobacz także