Nowa fabryka Sotralentz

Kilkadziesiąt nowych miejsc pracy, współpraca z lokalnymi firmami w całej Polsce i jedna z najnowocześniejszych fabryk produkujących przydomowe oczyszczalnie ścieków. Na działce o powierzchni 50 000 mkw. W Skierniewicach powstała fabryka zbiorników z polietylenu Sotralentz.

nowa fabryka SotralentzDzięki pracy francusko-polskiej ekipy, która przez ostatnie miesiące przygotowywała rozruch produkcji, 13 marca został wyprodukowany w nowej siedzibie pierwszy zbiornik z polietylenu.
Uroczyste otwarcie fabryki odbyło się 4 czerwca br. Udział w nim wzięli, zaproszeni przez firmę partnerzy handlowi, władze miasta i gminy Skierniewice, firmy i osoby współpracujące oraz ogólnopolskie i lokalne media. Goście mieli okazję zwiedzić nową halę produkcyjną i zapoznać się z budową maszyny SL 3000, a co najważniejsze zobaczyć, jak z tej ogromnej i skomplikowanej maszyny co kilkanaście minut „wyskakują” kolejne zbiorniki.

O fabryce
Zakład składa się z hali produkcyjnej o powierzchni ponad 2000 mkw., biur, infrastruktury drogowej, placu na produkty gotowe oraz parkingów. Jest to bardzo nowoczesny obiekt przemysłowy spełniający najwyższe europejskie parametry techniczne i ekologiczne. Odbywająca się tam produkcja jest praktycznie bezodpadowa i w procesie produkcyjnym nie powstają żadne uciążliwe odpady, ponieważ cały polietylen (HDPE) pozostały w formie odpadu poprodukcyjnego jest automatycznie ponownie zawracany do produkcji. Jest to sposób na tańszą produkcję, a także na ochronę środowiska.

Głównymi produktami wytwarzanymi w fabryce Sotralentz w Skierniewicach są przydomowe oczyszczalnie ścieków. Oprócz gamy urządzeń składających się na przydomową oczyszczalnię ścieków, będą również produkowane zbiorniki na olej oraz cysterny na wodę, płynne produkty spożywcze i chemiczne.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Sotralentz

Polecamy Ci również

Zobacz także