Napęd do rolet

Rolety okienne chronią przed słońcem, zapewniają prywatność, stanowią też zabezpieczenie przed włamaniem. Wyposażenie rolet w automatyczne sterowanie pilotem sprawia, że ich obsługa jest prosta i wygodna.

roleta z napędem

Automatyczne rolety to komfortowe rozwiązanie i kolejne uproszczenie życia codziennego. Każda roleta i żaluzja w oknie, otwierana do tej pory ręcznie, może zostać zautomatyzowana przez napędy tubowe T-MODE firmy FAAC.

Tubowe silniki przekładniowe T-MODE to dobre rozwiązanie, pozwalające na szybkie i niezawodne zautomatyzowanie rolet w oknach. Brak taśm, sznurków i widocznego mechanizmu zewnętrznego nie zakłóca estetyki pomieszczenia. Automatyka upraszcza również obsługę rolet, bo zamiast często mozolnego kręcenia korbą, jedno wciśnięcie przycisku wprawia roletę w ruch.

Napędy T-MODE pracują cicho, nie wymagają konserwacji, są trwałe i niezawodne. Ich montaż przebiega szybko i bez problemu. Szeroki asortyment silników wraz z licznymi dodatkami, takimi jak: adaptery i wsporniki oznacza, że silniki te mogą być stosowane w konstrukcjach o różnych rozmiarach, konfiguracjach i materiałach. Automatykę T-MODE można zainstalować zarówno w roletach drewnianych, plastikowych, aluminiowych, jak i stalowych, spełniając w ten sposób najbardziej zróżnicowane wymagania użytkowników.

Nowe napędy są bezpieczne w użytkowaniu, nawet przez najmłodszych domowników – wyposażone są w mechanizm samohamujący, a w przypadku braku zasilania roleta zostaje natychmiast zablokowana w położeniu, w którym znajdowała się w chwili wyłączenia prądu. W napędy te można z powodzeniem wyposażyć także ciężkie rolety antywłamaniowe.

Jeden, kilkukanałowy pilot działający na fale radiowe, wystarczy do obsługi wszystkich rolet w domu. Wyposażeniem dodatkowym mechanizmu jest programator czasowy, dzięki któremu istnieje możliwość ustawienia dokładnego czasu otwarcia i zamknięcia rolety. Produkt objęty jest pięcioletnią gwarancją.

Oceń artykuł
4,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: FAAC

Polecamy Ci również

Zobacz także