Nagrzewnica powietrza nowej generacji

Nagrzewnice powietrza stosowane są w obiektach przemysłowych: od małych punktów usługowych po wielkie hale produkcyjne, rośnie więc zapotrzebowanie i wymagania rynku na coraz to nowe rozwiązania w tym zakresie. Nagrzewnica Volcano VR wychodzi
im naprzeciw.

Nagrzewnica (aparat grzewczo – wentylacyjny) Volcano VR, najnowsza propozycja firmy EuroHeat to nowoczesne urządzenie o szerokim zakresie stosowania. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań zapewnia ona skuteczne i ekonomiczne nagrzewanie pomieszczeń (można zyskać ok. 25% mocy więcej!). Dwa modele nagrzewnicy zapewniają osiąganie dwóch zakresów mocy grzewczej:

  • Volcano VR1 pozwala na uzyskanie mocy grzewczych w zakresie już od 10 do 30 kW, maksymalny wydatek powietrza to aż 5500 m³/h. Jest to idealne rozwiązanie dla mniejszych obiektów: sklepy osiedlowe, warsztaty, punkty usługowe, kościoły. Dzięki dużej wydajności wentylatora ogrzewanie jest bardzo efektywne;
  • Volcano VR2 obsługuje zakres mocy od 30 aż do 60 kW, maksymalny wydatek powietrza to 5200 m³/h. Taka elastyczność pozwala na dopasowanie Volcano VR2 do projektów na obiektach o średniej i dużej kubaturze: hale magazynowe, supermarkety, centra logistyczne, hale produkcyjne.

nagrzewnica powietrza    nowoczesna nagrzewnica    nagrzewnica Volcano

Nagrzewnica staje się integralną częścią pomieszczenia, które ogrzewa. Wynika to z zastosowania unikatowych rozwiązań, zarówno materiałowych, jak i technologicznych. Do wykonania obudowy wykorzystano najwyższej klasy tworzywo sztuczne, odporne nie tylko na działanie wysokich temperatur, ale też na korozję i obciążenia mechaniczne. Tworzywo sztuczne pozwala też na uzyskanie eleganckiego (smukłego i subtelnego) kształtu urządzenia, a wymienne kolorowe nakładki pozwalają na dopasowanie urządzenia do każdego pomieszczenia.
Zastosowanie tworzywa sztucznego pozwala na poprawienie parametrów akustycznych. Po pierwsze, obudowa z tworzywa sztucznego pozwala na tłumienie wibracji będących źródłem dźwięków. Po drugie,  tylna płyta została zoptymalizowana (nie ma efektu rezonansu). Do cichej pracy urządzenia przyczynia się też specjalna konstrukcja wentylatora. Specjalnie wyprofilowane łopatki i odpowiednie łożyskowanie sprawiają, że urządzenie jest cichobieżne. Dzięki temu może być stosowane w pomieszczeniach o wysokich rygorach akustycznych.

Interesujące jest rozwiązanie rozmieszczenia króćców przyłączeniowych, zarówno zasilającego,
jak i powrotnego. Znajdują się one z tyłu urządzenia, dzięki czemu nie są widoczne dla użytkowników pomieszczenia; a jednocześnie nie zajmują miejsca na ścianie bocznej.
Zarówno podłączenie urządzenia do instalacji c.o., jak i montaż automatyki sterującej jest szybki
i łatwy. Pozwala na to nowoczesna konsola montażowa. Dzięki niej montaż jest nie tylko prosty, ale też stabilny (zarówno na ścianie, jak i pod stropem). Podłączenie medium grzewczego za pomocą rur elastycznych pozwala na skierowanie całego urządzenia bezpośrednio na daną część pomieszczenia.
Nagrzewnica jest wyposażona w nowoczesną automatykę. Możliwy jest wybór jednego z dwóch układów: Basic i Prestige. 
Układ Basic oparty jest na termostacie pomieszczeniowym z ręczną nastawą temperatury. Znakomicie sprawdzi się w obiektach o mniejszych wymaganiach dotyczących sterowania pracą układu. Układ Prestitige to możliwość regulacji pracy układu przy wykorzystaniu sterownika programowalnego. Daje on możliwość nastawy kilku cyklów pracy urządzeń. Do dyspozycji mamy kilka programów, które pozwalają m.in. na utrzymanie dyżurnej temperatury w obiekcie (np. 8°C)
w nocy i podczas weekendów, a wyższej (np. 16°C) w czasie różnych pór dnia w cyklu od poniedziałku do piątku. Dodatkową zaletą układów Basic i Prestige jest możliwość podpięcia nawet kilkudziesięciu elektrozaworów do jednego termostatu lub programowanego sterownika temperatury. Dzięki temu sterujemy grupą urządzeń i mamy możliwość zapewnienia jednolitego komfortu cieplnego w danej strefie wyodrębnionej w obiekcie.

 

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: EuroHeat

Polecamy Ci również

Zobacz także