Kratki.pl pomagają dzieciom

Kratki.pl pomagają dzieciom

akcja pomocy dzieciom21 października bieżącego roku ruszyła Akcja "Kot Kratkowy pomaga dzieciom. Edycja II".

Jest to już druga nasza akcja przeprowadzana pod hasłem "Kot Kratkowy pomaga dzieciom”. Za pierwszym razem wspieraliśmy budowę rodzinnego domu dziecka w Wąwolnicy prowadzonego przez Siostry Kapucynki. Wtedy, w ciągu kilku miesięcy udało nam się uzbierać 18 tys zł.

Tym razem zaplanowaliśmy rozszerzyć akcję zarówno terminowo, jak i ilościowo, tzn. chcielibyśmy pomóc 20 Rodzinnym Domom Dziecka i Fundacjom pracującym na rzecz Dzieci. Dlatego w 2014 roku część środków uzyskanych ze sprzedaży wkładów kominkowych produkowanych przez naszą firmę chcemy przekazać na spełnienie marzeń i potrzeb dzieci pozostających pod opieką tych placówek.

Niedawne wydarzenia, które miały miejsce w Rodzinnych Domach Dziecka, bardzo niekorzystnie wpłynęły na ich wizerunek i odbiór. Dlatego też, naszym zamiarem jest promowanie takich Domów oraz przełamywanie stereotypów i barier utrudniających ich powstawaniu. Pragniemy, aby każde dziecko miało swoją mamę i tatę oraz wychowywało się w atmosferze miłości. Jednocześnie chcemy wspierać rodziców zastępczych w zaspokojeniu marzeń i potrzeb dzieci przyjętych do ich rodziny.

Ponieważ bardzo trudno jest samemu skutecznie i efektywnie "naprawiać" świat, a my nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich potrzebujących, stąd Akcję kierujemy również do Fundacji działających na rzecz dzieci.

Każdy Rodzinny Dom Dziecka lub Fundacja może zgłosić się do nas poprzez formularz na stronie www.kotkratkowy.pl. Zgłoszeniem uczestnictwa jest przesłanie pracy (rysunek, kolaż, wierszyk, nagranie filmu, piosenka) wykonanej przez dzieci. O zakwalifikowaniu pracy i wyborze placówki będzie decydować: kreatywność, fantazja, zaangażowanie, innowacyjność oraz uzasadnienie Potrzeby/Marzenia. Spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wybranych 20 placówek, których Potrzeby lub Marzenia zostaną wsparte przez kratki.pl.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: kratki.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także