Konferencja Flowair 2007

Firma Flowair zaprosiła projektantów, firmy współpracujące oraz przedstawicieli prasy na konferencję poświęconą innowacjom w technice grzewczej. Spotkanie odbyło się 10 maja br. w Gdyni w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, w którym mieści się Dział Badawczo-Rozwojowy firmy.

konferencja FlowairUczestnicy wysłuchali wykładów dotyczących zastosowania nagrzewnic wodnych i gazowych znajdujących się w ofercie firmy Flowair. Szczególną uwagę poświęcono nagrzewnicy Leo Plastic, której obudowa z tworzywa ABS podniosła funkcjonalność urządzenia a obniżyła jego wagę i poziom hałasu pracy. Zwrócono też uwagę na typoszeregi nagrzewnic gazowych Robur. Przedstawione zostały również absorpcyjne pompy ciepła, wykorzystujące ciepło niskotemperaturowe pozyskiwane z gruntu, wody lub powietrza.

Największą atrakcją konferencji był pokaz montażu nowej nagrzewnicy wodnej Leo Smart. Podczas 20 minutowej prelekcji słuchacze mogli „na żywo” obejrzeć zarówno złożenie urządzenia, jak i jego zainstalowanie na specjalnie do  tego celu przygotowanej ścianie. Ciekawostką był udział w pokazie pracownicy firmy Flowair, która wcieliła się w rolę instalatora, udowadniając tym samym, że jedna osoba (i to w dodatku kobieta!) jest w stanie dokonać takiego montażu. Podczas konferencji Pan Maciej Puciul – Kierownik Serwisu przedstawił szereg inwestycji, które zostały przeprowadzone na bazie urządzeń proponowanycnagroda Heliosh przez firmę Flowair. Zaprezentowano różne obiekty, w których stosowane są aparaty gazowe i wodne, jak również centrale klimatyzacyjne i kurtyny powietrza. Firma Flowair wyposaża urządzenia w kompletną automatykę, która pozwala na całościowe sterowanie systemem grzewczym, wentylacyjnym i klimatyzacyjnym, oraz współpracę z centralnym układem sterowania.

Regułą konferencji jest nagradzanie projektów, które charakteryzują się innowacyjnymi i niebanalnymi rozwiązaniami, wysokim poziomem estetycznym i wykorzystaniem pełnej gamy możliwości urządzeń firmy Flowair. Nagrody HELIOS 2007 przyznano w dwóch kategoriach: za  „promowanie ogrzewania nadmuchowego” oraz „innowacje w technice grzewczej”. Organizatorzy spotkania położyli duży nacisk na możliwość bezpośredniego kontaktu z produktami. W trakcie bankietu można było obejrzeć wystawę urządzeń, zapoznać się z nowościami z oferty firmy Flowair, jak i porozmawiać z doradcą technicznym oraz innymi pracownikami firmy.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Flowair

Polecamy Ci również

Zobacz także