Kominki gazowe - komfort, bezpieczeństwo i nowoczesny design

Kominki gazowe - komfort, bezpieczeństwo i nowoczesny design

Osoby decydujące się na kominek coraz częściej wybierają gazowe wkłady kominkowe. Urządzenia te łączą w sobie naturalne piękno ognia oraz komfort i łatwość użytkowania kominka.

kominek z wkładem gazowym Leo

O kominkach gazowych mówi się, że to „produkty dla wygodnych”. To wynik tego, że ich eksploatacja nie wymaga takich czynności, jak: rozpalanie, dokładanie drewna lub brykietu, czyszczenie z popiołu. W przypadku kominków gazowych odpada również konieczność przygotowywania i składowania opału. Zaletą wkładów gazowych z zamkniętą komorą spalania jest ponadto to, że nie wymagają one podłączenia do komina. Aby odprowadzić spaliny z urządzenia wystarcza przewód koncentryczny powietrzno-spalinowy. Dlatego kominek zasilany gazem ziemnym NG lub LPG, możemy umieścić praktycznie w dowolnym miejscu.
Do wyboru są urządzenia zasilane jednym z dwóch typów gazu (NG – gazem ziemnym lub LPG z butli) oraz takie, które obsługują obydwa typy paliwa.
Warto wiedzieć, że w Polsce planowane jest wprowadzenie ograniczeń na kominki opalane drewnem w dużych miastach. Tymczasem wkłady gazowe nie będą im podlegać.
Wkłady gazowe mają też inne zalety. Na przykład wewnętrzna powierzchnia szyby wkładu kominkowego zabrudzi się trudną do usunięcia sadzą. Natomiast komory paleniska nie trzeba czyścić z popiołu, który powstaje w kominkach opalanych drewnem. Nowoczesne kominki gazowe są tak zbudowane, że ich obsługa jest całkowicie zautomatyzowana. Rozpalenie ognia w kominku jest dziecinnie proste. Wystarczy wcisnąć guzik na pilocie, by cieszyć się piękną ekspozycją ognia.

kominek gazowy Leo

Wkłady gazowe do palenia gazem ziemnym i LPG

W tej kategorii produktów warto zauważyć pierwszy wkład gazowy wyprodukowany przez polskiego producenta. Wkład o nazwie LEO 100 jest rozwiązaniem skierowanym do osób ceniących sobie, zarówno piękno, jak i ekologię. Dzięki panoramicznej budowie, niewidocznej ramce i minimalnej liczbie elementów zewnętrznych po zabudowaniu wkładu na pierwszy plan wychodzi ogień. Panoramiczna szyba oraz zabudowa w odpowiadającym nam stylu sprawią, że LEO 100 wpasuje się w każdy rodzaj wnętrza, zarówno nowoczesnego, jak i klasycznego.

Bezpieczne i wygodne użytkowanie komika gazowego

LEO 100 jest wkładem w hermetycznie zamkniętą komorę spalania. Rozwiązanie to daje najwyższy stopień bezpieczeństwa. Jeżeli wystąpią jakichkolwiek problemy z drożnością przewodu powietrzno-spalinowego lub dopływu gazu, kominek automatycznie się wyłącza.
Wkłady z serii LEO przystosowane są do palenia gazem ziemnym NG lub LPG (z butli). Urządzenia te wyposażone są w automatyczne sterowanie za pomocą dotykowego pilota radiowego z kontrolą termostatyczną i czasową. Dzięki temu możemy regulować wielkość płomienia, by utrzymywać w pomieszczeniu jednakową temperaturę. Wkład LEO 100 wyposażony jest dodatkowo we własny system zasilający (centralkę zasilaną przez 4 baterie 1,5 V) i nie wymaga zewnętrznego źródła zasilania.

wkład gazowy LEO
kominek gazowy - wkład LEO
gazowy wkład kominkowy LEO
gazowy wkład do kominka LEO

Jest w czym wybierać

Wkłady gazowe LEO standardowo wyposażone są w dekoracyjne ozdobne kamyczki. W ofercie są również ceramiczne drewienka imitujące różne gatunki drewna. LEO dostępny jest z przeszkleniem prostym. Tymczasem producent zapowiedział premierę modeli z przeszkleniem prawo- i lewostronnym.

Dowiedz się więcej - kratki.pl

Oceń artykuł
2,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: kratki.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także