Komin z kominkiem

Na rynku pojawił się kominek zintegrowany z kominem Uni Therm. Jego producentem jest firma Plewa.

komin z kominkiemSam komin pracuje jako system powietrzno-spalinowy. Polega to na tym, że powietrze do spalania doprowadzane jest kanałem utworzonym pomiędzy betonową obudową komina a rurą ceramiczną odprowadzającą spaliny. Sama rura ceramiczna jest na całej swojej długości zaizolowana wełną mineralną – komin jest więc odporny na pożar sadzy. Kominek pełni w tym przypadku funkcję pieca z zamkniętą komorą spalania.

Jest to rozwiązanie bardzo efektywne: kominek nie zużywa powietrza z wnętrza pomieszczenia, nie jest również potrzebne doprowadzenie powietrza do spalania pod podłogą budynku, a kominek jest gotowy do użytku zaraz po zmontowaniu komina. Nie bez znaczenia jest także to, że takie rozwiązanie oszczędza miejsce, ponieważ kominek stoi jakby „we wnętrzu” komina.

Uni Therm jest w swojej podstawowej wersji zaopatrzony w klasyczny kominek ogrzewający pomieszczenie na zasadzie promieniowania ciepła i nawiewu ciepłego powietrza. W sprzedaży jest również druga wersja: Uni Therm 2 z kominkiem zaopatrzonym w płaszcz wodny, gotowym do włączenia w system centralnego ogrzewania. W przygotowaniu jest również model z automatycznym podajnikiem peletu, ogrzewający dom ekologicznym paliwem, bez konieczności pamiętania o podkładaniu do kominka.Uni Therm montowany jest dźwigiem. Może być instalowany na każdym etapie budowy domu.

Oceń artykuł
4,00 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Plewa

Polecamy Ci również

Zobacz także