Kolorowe grzejniki

Grzejniki mogą być i ekologiczne, i zabawne. Znakiem rozpoznawczym nowych grzejników Play jest kolorowa obudowa o organicznym kształcie.

Obudowa grzejników wykonana została z lakierowanej płyty MDF. Ich opływowy kształt projektanci podkreślili pięcioma odmiennymi rodzajami wykończenia.

Pierwsze trzy wersje Play - czarna, biała oraz czarno-biała - dedykowane są do uniwersalnych zastosowań w przestrzeni domu. Dwie kolejne, to kolorowe i zabawne grzejniki powstałe z myślą o najmłodszych użytkownikach. Co ciekawe, producent  zróżnicował kolorystykę obu modeli tak, aby jak najbardziej pasowały do stylistyki dziecięcych pokojów: Play4Girl to grzejnik utrzymany w dwóch odcieniach różu, czerwieni oraz błękitu, w kolorystyce Play4Boy dominuje rozbielony błękit, niebieski, ecru oraz groszkowa zieleń.

GrzejnikGrzejnikGrzejnik

Melanż kolorów na obudowie jest możliwy dzięki temu, że składa się ona z części. W wersji podstawowej, o łącznej głębokości 13 cm, obudowę grzejnika tworzą 4 płyty o różnych kolorach, model o głębokości 18 cm składa się z 5 elementów, natomiast model 23 cm ma obudowę 6-częściową. Pozostałe wymiary Play to: wysokość - 35, 50, 65 cm, długość - 60, 80, 100, 120 cm.
O tym, że Play jest idealnym grzejnikiem do dziecięcego pokoju świadczy cała jego konstrukcja. Zaokrąglone brzegi obudowy, „miękkość” materiału oraz zintegrowanie głowicy termostatycznej w obudowie grzejnika zapewniają dzieciom bezpieczeństwo bezpośredniego kontaktu z urządzeniem. Ukrycie mechanizmu sterującego ciepłem ma też cel praktyczny - chroni głowicę przed zniszczeniem (oderwaniem, połamaniem itp.)

Grzejnik Grzejnik

Sercem grzejników konwektorowych jest nowoczesny wymiennik ciepła o małej pojemności wodnej (technologia Low H2O). Specjalna konstrukcja wymiennika sprawia, że elementy grzejne bardzo szybko się nagrzewają, ale też błyskawicznie stygną, jeśli w pomieszczeniu zaczyna być zbyt ciepło. Mała bezwładność urządzenia i szybka reakcja na zmiany temperatury w pomieszczeniu sprawiają, że grzejniki szybko zapewniają poczucie komfortu. Dla osób, które potrzebują najwyższej wydajności proponowany jest grzejnik z systemem DBE (Dynamic Boost Effect) zwiększającym jego moc nawet o 100%.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Jaga

Polecamy Ci również

Zobacz także