Klimatyzator Ururu Sarara

Pod tą japońsko brzmiącą nazwą kryje się klimatyzator wprowadzony przez firmę Daikin. Jest to urządzenie typu split z funkcjami nawilżania, osuszania, a także oczyszczania powietrza, które nie wymaga zewnętrznego źródła wody.

nowoczesny klimatyzatorNawilżanie
System nawilżania Ururu skutecznie wprowadza do powietrza wodę (450 ml/h), niezbędną do jego nawilżenia. W przeciwieństwie do standardowych nawilżaczy jednostka wewnętrzna nie ma zbiornika wody – takie rozwiązanie eliminuje groźbę rozwoju bakterii i mikroorganizmów. Nie ma też potrzeby doprowadzania innego źródła wody.
System wykorzystuje specjalny mechanizm nawilżający wbudowany w jednostkę zewnętrzną. Ma on zdolność pochłaniania wilgoci z powietrza z zewnątrz, które następnie przenosi do jednostki wewnętrznej. Ponieważ wilgoć z powietrza w pomieszczeniu nie jest pochłaniana, możliwe jest szybkie i skuteczne jego nawilżenie. Funkcja ta jest szczególnie przydatna zimą, kiedy centralne ogrzewanie powoduje znaczne osuszenia powietrza w mieszkaniach. Nawilżone powietrze jest nie tylko korzystniejsze dla zdrowia, ale również sprawia wrażenie cieplejszego.

Osuszanie

Klimatyzator wyposażony jest w funkcję usuwania wilgoci z powietrza bez wpływu na temperaturę. Miesza suche, chłodne powietrze z ciepłym, co daje w efekcie powietrze przyjemnie osuszone. Wysoki poziom wilgotności powietrza latem, nawet przy umiarkowanych temperaturach, może sprawiać, że pomieszczenie wydaje się przegrzane i duszne. Gdy temperatura w pomieszczeniu stanie się za wysoka, Ururu Sarara zmniejsza poziom wilgotności, redukując jednocześnie temperaturę (osuszanie chłodzące).     

Świeże i czyste powietrze

Dzięki dużej wydajności wentylacji pomieszczeń (32 m³/h), Ururu Sarara jest w stanie w ciągu 2 godzin wypełnić świeżym powietrzem pokój o średniej powierzchni (około 26 m²). Powietrze oczyszczane jest w dwóch etapach - jednostka zewnętrzna rozkłada zanieczyszczenia i nieprzyjemne zapachy, a jednostka wewnętrzna pochłania wszelkie alergeny (np. kurz, pyłki, roztocza, sierść zwierząt). Fotokatalityczny filtr oczyszczający rozkłada nieprzyjemne zapachy.

Energooszczędnośćklimatyzator
W urządzeniu wykorzystano sterowanie inwerterowe. Polega ono na dostarczaniu dokładnie takiej mocy grzewczej lub chłodniczej, jaka jest wymagana. Krótki czas rozruchu klimatyzatora, zapewniony także przez inwerter, skraca czas osiągania żądanej temperatury w pomieszczeniu, a następnie utrzymuje ją na stałym poziomie. Urządzenie wyposażono w nową sprężarkę typu ‘swing’ oraz kratę wylotową ustawioną tak, aby zmniejszyć opór powietrza i zwiększyć sprawność nawiewu.

Przydatne funkcje
Tryb nawilżania
– korzystny zwłaszcza dla skóry – zapewnia wysoki poziom wilgotności względnej w połączeniu z odpowiednim nawiewem oraz emisją witamin i kwasu hialuronowego.
Chłodząca bryza – nawet przy nastawieniu wysokiej temperatury można czuć przyjemny chłód. Zmiana kierunku nawiewu pozwala stworzyć wrażenie przyjemnego powiewu chłodnego powietrza.
Komfortowy tryb nocny – urządzenie dostosowuje temperaturę w pomieszczeniu do temperatury ciała człowieka, zgodnie z cyklem snu. Przez pierwsze 3 godziny snu temperatura jest stopniowo zmniejszana o 2°C, a następnie, na godzinę przed przebudzeniem, zostaje powoli podnoszona, aż do początkowej nastawy. Funkcja ta znacznie poprawia jakość snu.
Działanie antypleśniowe – możliwość szybkiego obniżenia wilgotności powietrza na 3 godziny zapobiega rozwojowi zarodników pleśni.

Oceń artykuł
4,38 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Daikin

Polecamy Ci również

Zobacz także