Klimatyzator do samodzielnego montażu

Klimatyzator do samodzielnego montażu

Na rynku pojawił się klimatyzator ścienny bardzo łatwy w montażu. Jego instalację można z powodzeniem przeprowadzić samemu. To nowe urządzenie wprowadziła firma elta.

klimatyzatorKlimatyzator ścienny EK-09SHKO jest szczególnie polecany do pomieszczeń o powierzchni do 24 m². Jego zamontowanie, dzięki specjalnym rozwiązaniom konstrukcyjnym, jest bardzo proste. Przestrzegając instrukcji, montaż urządzenia może przeprowadzić praktycznie każdy. Producent dostarcza 3 metry rurek, które łączone są w systemie „quick connector” – nie tylko upraszcza to pracę, ale też zapewnia szczelność wykonanych połączeń. Dzięki specjalnemu programowi, zamieszczonemu na stronach internetowych firmy, użytkownicy mogą samodzielnie dokonać także doboru urządzenia do danego pomieszczenia.

Klimatyzator EK-09SHKO ma funkcję zarówno chłodzenia, jak i grzania. Ponadto nawilża i oczyszcza powietrze. Jest ekologiczny i energooszczędny – czynnik chłodniczy jest bezpieczny dla środowiska, a w nocy działa tryb minimum, który pozwala na zmniejszenie zużycia energii. W klimatyzatorze, co ważne dla alergików, zastosowano filtry przeciwpyłowe i przeciwbakteryjne. Funkcjonalność urządzenia podnosi czytelny wyświetlacz oraz możliwość zdalnego sterowania za pomocą pilota. Obsługa jest niekłopotliwa – przedni panel łatwo zdjąć i umyć, a w przypadku wyłączenia prądu działa funkcja autorestart, która przywraca zapisane ustawienia.

Dane techniczne urządzenia:
wydajność (chłodzenie/grzanie) – 2,5/2,7 kW: pobór mocy i prądu (chłodzenie/grzanie) – 1,25/1,2 kW; 6,38/5,33 A; zdolność osuszania- 1 l/h; przepływ powietrza – 390 m³/h; poziom hałasu wew. – 38 dB; poziom hałasu na zewnątrz – 52 dB; wymiary urządzenia (szer./wys./głęb.) – 720/260/430 mm; waga – 25 kg; wymiary z opakowaniem (szer./wys./głęb.) – 765/350/490 mm; waga – 29 kg.

Oceń artykuł
3,80 / 15 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: elta

Polecamy Ci również

Zobacz także