Klasyka oświetlenia ogrodowego

oświetlenie zewnętrzne domuOświetlony ogród to nie tylko bezpieczeństwo w obrębie posesji, to również doskonała ozdoba i miły nastrój w letnie wieczory. Oprawy i słupy rodziny Thales firmy Brilux mają klasyczny, tradycyjny wygląd pasujący do wielu zastosowań.

Firma Brilux wprowadziła do swojej oferty rodzinę opraw zewnętrznych THALES. Oprawy te przeznaczone są do oświetlenia terenów zielonych – ogrodów, parków, terenów spacerowych i deptaków.

Oprawy Thales przystosowane są do żarówek tradycyjnych z trzonkiem E27. Oprawy są oferowane w dwóch wersjach różniących się wielkością klosza: modele "S" przeznaczone są do żarówek o mocy maksymalnej 60W i "L" do lamp o mocy maksymalnej 100 W. W obu typach kloszy można również stosować różne rodzaje zintegrowanych świetlówek kompaktowych. Klosze wykonane są z matowanego szkła, które bardzo dobrze rozprasza światło.

Elementy konstrukcyjne opraw oraz słupy Thales wykonano z odlewów aluminiowych. Oprawy charakteryzują się I klasą izolacji i klasą ochrony IP44. Oprawy występują w kolorach czarnym i zielono szarym (tzw. verdigris).

oprawa oświetleniowa stojącalampa do ogrodu wiszącalampa ogrodowa

Jako pierwsze do sprzedaży wprowadzane zostały cztery wersje opraw THALES: naścienne – oznaczone symbolami KS, KL, wiszące o symbolach HS, HL i dwa rodzaje niskich opraw stojących różniące się kształtem niewielkiej podstawy P1S, P1L oraz P2S, P2L.

Oprawy stojące mają niewielką wysokość. Modele P1S, P1L są przeznaczone do montażu na poziomych elementach architektonicznych takich jak np. balustrady tarasów. Wersje P2S i P2L mogą być montowane na trawnikach i wśród niskiej zieleni.

W najbliższym czasie rodzina zostanie uzupełniona kolejnymi modelami opraw Thales na słupach o wysokości do 2,4 m.

Oceń artykuł
3,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jurewicz

Źródło: Brilux

Polecamy Ci również

Zobacz także