Jaki grzejnik do przedpokoju?

Jaki grzejnik do przedpokoju?

Odpowiednio dobrany grzejnik do przedpokoju umożliwi suszenie zmoczonych kurtek
i butów. Ciepły przedpokój chroni też dom przed wyziębieniem.

Każdy z nas lubi poczuć domowe ciepło już na progu mieszkania. Tęsknimy za tym szczególnie w czasie jesiennej słoty czy mroźnych, zimowych dni. Dobrze ogrzany przedpokój ma jednak nie tylko sprawić byśmy poczuli się miło wchodząc do mieszkania. Ciepły przedpokój w mieszkaniu,
a wiatrołap w domu jednorodzinnym spełniają ważną funkcję – to pierwsze pomieszczenia narażone na wyziębienie (zwłaszcza w domu). Stanowią swoistą zaporę, by zimne powietrze nie dotarło do innych pomieszczeń.

grzejnik purmo grzejnik purmo

Ciepło z podłogi…
Do przedpokoju najlepiej zaplanować ogrzewanie podłogowe. Zazwyczaj w pomieszczeniu wejściowym nie mamy do dyspozycji większych powierzchni ścian, gdyż zajmują je drzwi, szafa czy wieszaki. Ogrzewanie podłogowe jest więc bardzo funkcjonalne. Rozwiązanie takie doskonale współgra też z gresem czy płytkami, jakie najczęściej są wykorzystywane w aranżacji przedpokoju. Ogrzewanie ułożone pod dobrze przewodzącymi ciepło płytkami zapewnia stałą temperaturę na całej powierzchni podłogi. Pozwala też szybciej schnąć butom czy wodzie z wniesionego do domu śniegu.

…lub grzejnika
Szeroki wybór wzorów, kształtów i rozmiarów proponowanych przez producentów grzejników umożliwia dobrać grzejnik do każdego przedpokoju. Grzejnik może stać się funkcjonalnym dodatkiem w aranżacji pomieszczenia, podkreślającym jego charakter i wystrój.

grzejnik pumo grzejnik Purmo

Dekoracyjne grzejniki dostępne są zarówno w wersjach pionowych, jak i bardziej klasycznych, poziomych. Dla oszczędności miejsca, którego z reguły w przedpokoju nie mamy dużo, styliści polecają grzejniki pionowe. Projektanci szukają zaś pomysłów, aby funkcjonalność połączyć z wyglądem. Na uwagę zasługują grzejniki zaprojektowane jako wieszaki do przedpokoju, na którym suszyć możemy mokre ubrania czy parasole.
W przedpokoju przyda się też miejsce, gdzie można usiąść, wygodnie założyć buty. Proponowane są więc grzejniki z ławeczką. Estetycznie połączone siedzisko i część grzejna to idealne rozwiązanie do mniejszych przedpokoi.
Rozwiązaniem polecanym do wąskich i długich przedpokoi są poziome, niskie grzejniki. Zainstalowane wzdłuż ściany powoduje zajmują mało miejsca. Wolną powierzchnię ściany możemy wówczas wykorzystać, np. na wieszaki na okrycia wierzchnie.

Klasycznie czy designersko to rzecz gustu. Najważniejsze w planowaniu ogrzewania przedpokoju jest jednak odpowiednie dobranie rozmiaru grzejnika, by zapewniał wystarczający poziom ciepła w pomieszczeniu.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Purmo

Polecamy Ci również

Zobacz także