Idealna temperatura przez cały rok

2
Klimatyzacja w domu

Współczesne klimatyzatory to urządzenia coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Ich zadaniem jest już nie tylko schładzanie pomieszczeń w upalne dni, ale i ogrzewanie w chłodne wieczory. Dlatego systemy klimatyzacyjne, tak chętnie montowane w domach, mieszkaniach i biurach, mogą służyć nam niemal przez cały rok.

Sposób na chłodne wieczory

Funkcja dogrzewania w klimatyzatorach stanowi doskonałe rozwiązanie w okresach przejściowych, czyli wczesną wiosną i późną jesienią. Temperatura wtedy maleje, jednak nie jest na tyle niska, by uruchamiać centralne ogrzewanie.

Jak podkreśla ekspert StrefaKlimatyzacji.pl: Dogrzewanie pomieszczeń klimatyzacją to skuteczny sposób na podniesienie temperatury w pomieszczeniu, przy niskim zużyciu energii. Urządzenia renomowanej marki LG Electronics od wielu sezonów są wyposażane w funkcję dogrzewania. Posiadają ją m.in. wszystkie modele z serii LG Basic, Standard, Prestige czy ArtCool. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i udoskonalaniu technologii sprzęt koreańskiego koncernu wyróżnia duża wydajność i energooszczędność.

Czy to drogie?

Nowoczesne technologie stosowane w klimatyzatorach sprawiają, że funkcja dogrzewania jest niezwykle wydajna i ekonomiczna. W ofercie producentów znajdują się urządzenia o różnej mocy, dostosowane do wielkości pomieszczeń. Dlatego też, przy wyborze konkretnego modelu należy zwrócić uwagę na przypisaną mu klasę energetyczną. Najkorzystniejszym są oczywiście rozwiązania klasy A.

Dogrzewanie klimatyzatorami jest więc rozwiązaniem funkcjonalnym i oszczędnym, które doskonale sprawdza się jako dodatkowe źródło ciepła. Warto również podkreślić, że wyposaża się je również w inne funkcje czy filtry pochłaniające wszelkie zanieczyszczenia. W ten sposób jedno urządzenie sprawuje pieczę nad „domowym mikroklimatem”.

Jak to działa?

Funkcja grzania dostępna jest we wszystkich modelach klimatyzatorów już od ok 2010 roku. Także w urządzaniach typy split, które są najbardziej efektywne w utrzymywaniu optymalnych parametrów powietrza. Składają się z dwóch jednostek – zewnętrznej (montowanej na ścianie domu, na dachu lub betonowym podłożu), odpowiedzialnej m.in za odbiór ciepła oraz wewnętrznej (montowanej w pomieszczeniu), która „obrabia” powietrze w zależności od potrzeb użytkownika. Obie jednostki są ze sobą połączone instalacją freonową (chłodniczą).

Działanie takiego klimatyzatora opiera się na wykorzystywaniu przemian gazowych freonu, który krąży w układzie chłodniczym. W klasycznym układzie, freon w jednostce wewnętrznej odparowując odbiera ciepło z otoczenia i oddaje je skraplając się w jednostce zewnętrznej. W momencie, gdy to funkcja zostanie odwrócona, otrzymujemy urządzenie grzewcze.

Dlatego, kiedy następnym razem będziesz rozważać zakup klimatyzacji, pomyśl nie tylko o upalnych dniach, ale i chłodnych wieczorach. Dobierz sprzęt na miarę swoich potrzeb.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

,

Polecamy Ci również

Zobacz także