Grzejniki Purmo – z wizytą w Krainie Ciepła

Grzejniki Purmo – z wizytą w Krainie Ciepła

Fabryka grzejników Purmo w Rybniku jest najbardziej nowoczesną i największą inwestycją koncernu Rettig ICC w Europie. Nie często zdarza się, że odwiedzają to miejsce dziennikarze magazynów, portali czy blogów o tematyce wnętrzarskiej. W czerwcu fabrykę odwiedziła grupa osób piszących specjalistyczne teksty nt. aranżacji wystroju i projektów wnętrz.

proces produkcji grzejnika

Jak wiadomo, południe Polski to region bogaty w węgiel, a więc Śląsk to obszar kraju słusznie kojarzony z ciepłem. Oczywiście ciepło z rozgrzanego południa dociera do domów wszystkich Polaków dzięki grzejnikom, które dzisiaj możemy kupić w dowolnej ilości, rozmiarze i kolorze pasującymi do wnętrza. Białe czy kolorowe, tradycyjne czy te bardziej designerskie grzejniki Purmo powstają w fabryce w Rybniku, która z pierwszą produkcją ruszyła ponad 20 lat temu i od tego czasu dynamicznie się rozwija.

z wizytą w fabryce Purmo

Zauważalna ekspansja fabryki w Rybniku, zarówno pod względem zajmowanej powierzchni 50 000 m², wielkości hal produkcyjnych, jak i miejsc magazynowych, świadczy o intensywnym rozwoju przemysłu i stałym zapotrzebowaniu na grzejniki i  ogrzewanie podłogowe. Codziennie z fabryki Purmo wjeżdża do magazynów ok. 10 000 grzejników, a w kolejce do załadunku ustawia się ponad 20 tirów. Produkty znajdują swoich odbiorców w 50 krajach świata, dzięki czemu Purmo utrzymuje silną pozycję lidera na rynku systemów grzewczych.

producja grzejnikówprodukcja grzejników Purmo

Czym industrialne miejsce, jakim jest fabryka, może zainteresować dziennikarzy, którzy na co dzień opracowują teksty na temat nowoczesnego czy funkcjonalnego wystroju wnętrz? Przestrzenie fabryczne, a nawet rozlegające się w nich dźwięki mogą być inspirujące przy projektowaniu mieszkania w nowoczesnym lofcie czy modnej restauracji. W Rybniku specjaliści od wnętrz nie tylko znaleźli inspirację, ale otrzymali także unikalną szansę zapoznania się z produkcją grzejników krok po kroku. Zarówno tych, które widzimy w wielu miejscach publicznych, tj. biura czy przychodnie, wielu sklepach, a także tych, które ze względu na swój wyszukany design powstają na indywidualne zamówienia w fabryce Purmo w Rybniku.
Inspiracji, nie tylko dziennikarzom, dostarcza także blog Purmo -  purmosfera.pl.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Purmo

Polecamy Ci również

Zobacz także