Grzejniki nie tylko do łazienki

Grzejngrzejnik łazienkowyiki łazienkowe wbrew swojej potocznej nazwie sprawdzają się nie tylko w łazience. Wręcz przeciwnie, ich estetyka i zalety użytkowe pomogą nam lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń w innych strefach domu. Gdzie przydadzą się najbardziej?

Różnorodność wzorów, funkcjonalność, łatwość utrzymania w czystości – to główne zalety grzejników o drabinkowej konstrukcji. Nazywa się je łazienkowymi przede wszystkim dlatego, że mają podwyższoną odporność na wilgoć i dlatego w przeciwieństwie do grzejników płytowych doskonale nadają się do tego pomieszczenia. Jednak funkcjonalność i duży wybór modeli tych grzejników sprawia, że są dobrym rozwiązaniem także w innych pomieszczeniach stawiających przed nami wyzwania w zakresie aranżacji i rozmieszczenia potrzebnych sprzętów – przede wszystkim przedpokoju oraz kuchni. W pomieszczeniach tych grzejniki drabinkowe mogą stać się przydatnym, wielofunkcyjnym sprzętem.

Wykorzystaj każdą przestrzeń
Trudnym do zaaranżowania pomieszczeniem w większości mieszkań i domów jest przedpokój. Zazwyczaj nie ma tu wiele miejsca. Trzeba zmieścić podstawowe meble: wieszak, szafkę na buty
czy stolik na potrzebne drobiazgi, a dostępną przestrzeń ścian ogranicza wiele drzwi do pozostałych pomieszczeń. Grzejnik to sprzęt oczywiście niezbędny, ale warto dobrać taki, który nie tylko nie zajmie dużo miejsca, ale też da się wykorzystać jako wieszak. Dlatego w przedpokoju sprawdzi się np. model Imia z oferty grzejników Purmo. Większość jego kolektorów grzewczych poprowadzona jest pionowo. Do jego montażu wystarczy więc wąski kawałek ściany. Użyteczność tego modelu zwiększa możliwość wyposażenia go w specjalne, chromowane wieszaki ubraniowe. Dzięki nim grzejnik będzie pełnić również funkcję eleganckiego wieszaka, który pomoże szybko wysuszyć przemoczone kurtki. Jeśli wyposażymy go w grzałkę elektryczną, ubrania wysuszymy także poza sezonem grzewczym.

grzejnik drabinkowy grzejnik do przedpokoju grzejnik w przedpokoju

W kuchni i na salonach
Grzejniki rurkowe dzięki swoim zaletom funkcjonalnym doskonale sprawdzają się także w kuchniach. Drabinkowa konstrukcja pozwala wygodnie suszyć kuchenne ściereczki. Dużym plusem jest także możliwość podłączenia grzałki, dzięki której możemy wykorzystywać grzejnik także latem. Ponadto łatwo je czyścić - co ma znaczenie w kuchni.
Dzięki dużemu wyborowi kształtów i kolorów łatwo dobrać grzejnik pasujący do konkretnej kuchni. Do nowoczesnych mieszkań, gdzie duże kuchnie często są połączone z jadalnią czy salonem, poleca się grzejniki o wyjątkowym kształcie i przestrzennej formie, na przykład model Sardinia. Pionowe kolektory tego grzejnika są umieszczone blisko siebie, zaś poziome mają kolisty kształt.
W połączeniu z intensywnym kolorem (ponad 200 do wyboru) daje to bardzo efektowną aranżację. Ze względu na swoje rozmiary najlepiej prezentuje się właśnie w przestrzennych, dużych wnętrzach. Duża moc grzewcza wystarczy zaś na potrzeby otwartej kuchni.
W mniejszej kuchni warto zastosować prostszy, maksymalnie funkcjonalny model grzejnika. Jednym z najbardziej uniwersalnych i użytecznych jest np. model Ratea wyposażony  w kolektory poziome umieszczone parami na kolektorach pionowych. Te ostatnie umieszczone są z jednej strony, co ułatwia wieszanie np. ściereczek kuchennych. Grzejnik kupimy zarówno w wersji prawo,
jak i lewostronnej, dopasujemy go więc do dostępnej w naszej kuchni przestrzeni.
Oryginalne wykorzystanie grzejnika łazienkowego pozwoli nam urządzić nasze mieszkanie bardziej funkcjonalnie. Nie ograniczajmy się więc do najczęstszych zastosowań tych użytecznych urządzeń.

Dane techniczne:
Imia
Moc: 850 - 2274 W
Wymiary: szer. od 510 do 1238 mm, wys. 1600 i 1800 mm
Cena: 2263 - 4486 zł netto
Sardinia
Moc: 744-1348  W
Wymiary: szer. 500 i 605  mm, wys. 1239 i 1815  mm
Cena: 1725 - 2342 zł netto
Ratea
Moc: 446 - 1357 W
Wymiary: szer. od 500 do 750 mm, wys. od 796 do 1756 mm
Cena: 942 -1548 zł netto.


Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Rettig Heating

Polecamy Ci również

Zobacz także