Grzejnik drabinkowy Akara

Grzejnik drabinkowy Akara

Zakręcone kolektory są znakiem rozpoznawczym nowego modelu grzejnika łazienkowego marki Purmo o nazwie Akara.  Dzięki swojej oryginalności model ten pasuje nie tylko do łazienki, ale także świetnie nadaje się do kuchni lub przedpokoju, zwłaszcza że kolor Akary możemy dobrać do wystroju wnętrza.

grzejnik drabinkowyModel Akara - produkowany przez firmę Rettig Heating - odchodzi od stylistyki drabinkowego grzejnika łazienkowego, ale zachowuje tak ważną dla użytkowników funkcjonalność. Poziome kolektory w Akarze są wygięte w elipsy przypominające nieco zatrzymane w powietrzu falujące koło lassa. Kolektory pionowe umieszczone są zaś po jednej stronie blisko siebie. Dzięki temu na tym modelu równie łatwo, jak na grzejniku drabinkowym, możemy zawiesić wilgotne ręczniki lub kuchenne ściereczki. Akara jest dostępna w dwóch szerokościach: 50 cm i 60 cm oraz w dwóch wysokościach: 1,23 m i 1,8 m. Ze względu na swoje rozmiary najlepiej prezentuje się w przestrzennych wnętrzach np. w otwartej kuchni. Niespotykany wygląd modelu Akara idzie w parze z najwyższą jakością wykonania. Akara ma podwójne zabezpieczenie antykorozyjne - jest malowana metodą anaforezy i napylania elektrostatycznego. Poszczególne elementy grzejnika łączone są specjalnym spawem bez użycia lutu, zaś końcówki kolektorów są zagniatane. Dzięki temu Akara, ma trwałą i gładką powłokę, którą łatwo utrzymać w czystości. Do Akary można podłączyć grzałkę elektryczną. Wówczas nawet poza sezonem grzewczym mamy możliwość suszenia wilgotnych rzeczy. Ponadto producent oferuje praktyczny system zawieszeń. Do każdego grzejnika dołączony jest zestaw zawieszeń pozwalających na regulację odległości między grzejnikiem a ścianą do 12 mm. Oznacza to, że nierówna ściana nie utrudni już montażu grzejnika.

Akara jest produkowana w fabryce koncernu Rettig Heating w Austrii. Klienci w Polsce mogą sprowadzić ten model na zamówienie, w 48 kolorach z palety RAL. Wybór koloru innego niż biały pozwala na lepsze dopasowanie grzejnika Purmo do kolorystyki wnętrza. Dzięki temu grzejnik przestaje być koniecznym urządzeniem w domu, staje się zaś elementem dekoracyjnym. Firma Rettig Heating oferuje dla modelu Akary 10-letnią gwarancję na szczelność i 6-letnią gwarancję na wykończenie powierzchni. Akara  ma deklarację zgodności z polską normą i atesty higieniczne.
''Grzejnik Akara to kolejna propozycja dla tych klientów, którzy poszukują niebanalnych rozwiązań. Koliste kolektory przykuwają uwagę, zwłaszcza jeśli klient zdecyduje się na kolor inny niż biały. Wówczas zarówno w łazience, jak i w kuchni możemy uzyskać ciekawy efekt'' - mówi Małgorzata Kerntopf-Zalewska, Product Manager w firmie Rettig Heating.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: Purmo

Polecamy Ci również

Zobacz także