Grzałki elektryczne

SQUARE Line to najnowsza seria grzałek elektrycznych produkcji Terma Technologie. Przystosowane są do montażu razem z grzejnikami łazienkowymi. Wyposażono je w nowe, przydatne funkcje. Dużą wagę przywiązano też do ich wyglądu – zaprojektowano je zgodnie z obowiązującymi trendami we wzornictwie.

grzałka elektryczna

Wzornictwo
Charakterystyczny, kwadratowy kształt obudowy nawiązuje do modnych, geometrycznych  form pozostałego wyposażenia łazienek – mebli, ceramiki i ostatnio – również grzejników.

Dogodne funkcje
W konstrukcji grzałki producent wykorzystał najnowsze rozwiązanie technologiczne – oryginalny system Terma Split. Dzięki jego zastosowaniu urządzenie, to w praktyce dwa oddzielne elementy, których parametry możemy dobierać niezależnie od siebie: element grzejny – jego odpowiednią moc ustalamy na podstawie parametrów grzejnika oraz sterownik elektroniczny, którego model oraz kolor wykończenia wybieramy już dowolnie. 
Nowe modele grzałek wyposażone są w wyświetlacz LCD, Timer i klawiaturę dotykową (w zależności od modelu) oraz liczne funkcje dodatkowe, między innymi: precyzyjną regulację temperatury (skok co 1ºC) oraz podwójne zabezpieczenie przed przegrzaniem.

grzałka grzejnikowagrzałka do grzejnika

Prosty montaż

Element grzejny i sterownik połączone są specjalnym złączem elektrycznym, które na czas montażu rozłączamy. Sam element grzejny wkręcamy w grzejnik tradycyjnie, przy użyciu odpowiedniego klucza, ale dopiero na końcu dołączamy do niego sterownik, nakładając go na odpowiednią końcówkę złącza. Na zewnątrz pozostaje widoczny jedynie elektroniczny sterownik, ponieważ wystające nieco złącze elektryczne chowa się w całości w obudowę sterownika.

Sterowniki do grzałek Terma SQUARE Line występują w trzech wariantach: KTX-1, KTX-2, KTX-3. Modele oferowane są w trzech różnych wykończeniach: białym, srebrnym oraz chromowanym.
Elementy grzejne, wyposażone w złącze systemu Terma Split, oferowane są w mocach: 200, 300, 400, 600, 800 i 1000 W.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Terma Technologie

Polecamy Ci również

Zobacz także