Filtr do wody - AQUAPHOR Modern

Filtr do wody - AQUAPHOR Modern

Zapewnienie sobie czystej wody w domu to istotna kwestia. W ofercie sklepów – i tych tradycyjnych, i internetowych – znajduje się olbrzymi wybór urządzeń do uzdatniania wody. Czy jednak zapewniają one rzeczywiście czystą wodę?*

nakranowy filtr do wody AQUAPHOR Modern

Woda, która przechodzi przez domowy filtr, zgodnie z zapewnieniami ich producentów ma być czysta, zdrowa, miękka, a czasem nawet dodatkowo wzbogacona magnezem. Trzeba jednak uświadomić sobie, że najbardziej niebezpiecznymi elementami, które mogą znajdować się w wodzie są metale ciężkie. Niestety sam węgiel i żywica jonowymienna nie usuną ich z wody. A metale ciężkie przyczyniają się powstawania różnych chorób, w tym nawet nowotworowych. Niekorzystny dla zdrowia jest także chlor, od dawna używany do dezynfekcji wody. Rzeczywiście zabija on mikroorganizmy występujące w wodzie, lecz jednocześnie z innymi substancjami tworzy trujące związki. Dlatego warto skorzystać z urządzeń, które rzeczywiście zapewniają wodę dobrej jakości, czyli wolną od naprawdę niebezpiecznych substancji. Należą do nich filtry do wody firmy AQUAPHOR, zawierające opatentowane, jonowymienne włókno Aqualen. Filtry z włóknem Aqualen wyjątkowo skutecznie oczyszczają wodę z metali ciężkich i uzdatniają ją. AQUAPHOR oferuje duży wybór różnych filtrów, takich jak dzbanki filtrujące, systemy podzlewozmywakowe, filtry odwróconej osmozy, filtry mechaniczne, a także stacje zmiękczające i odżelaziające wodę.

filtr do wody AQUAPHOR ModernBardzo wygodnym rozwiązaniem do zastosowań domowych jest filtr nakranowy AQUAPHOR Modern. Można go łatwo zainstalować w każdej kuchni, nie wymaga przy tym specjalnej przestrzeni pod zlewozmywakiem. AQUAPHOR Modern jest przeznaczony do montażu bezpośrednio na kranie. Specjalne adaptery, znajdujące się w zestawie, ułatwiają podłączenie filtra do większości wylewek kranowych dostępnych na rynku. Specjalny zaworek pozwala na montaż filtra na kranie kuchennym, z opcją przełączania strumienia wody: z filtracją, bez filtracji.

W filtrze AQUAPHOR Modern zastosowano wkłady węglowe z włóknami Aqualen, które skutecznie oczyszczają wodę, usuwając z niej m.in.:

  • metale ciężkie,
  • chlor,
  • rdzę,
  • piasek,
  • pestycydy.

wydajny filtr do wodyfiltr do wody - wkład węglowy z włóknem Aqualen

Urządzenie ponadto zmiękcza wodę, co zapobiega osadzaniu się kamienia i w ten sposób przedłuża trwałość urządzeń AGD.
AQUAPHOR Modern jest wyjątkowo wydajny (1 komplet wkładów wystarcza nawet na 1 rok użytkowania), ekonomiczny, wygodny w użyciu, zajmuje mało miejsca i wyróżnia się nowoczesnym designem. A co najważniejsze – zapewnia czystą wodę o naturalnym smaku i pozbawioną nieprzyjemnego zapachu.

Więcej informacji o produkcie

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
4,13 / 16 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: AQUAPHOR

Polecamy Ci również

Zobacz także