Elektryzujące dachówki

Większość prądu, który kupujemy od elektrowni powstaje w wyniku, szkodliwego dla środowiska, spalania węgla. Teraz prąd w domu możemy mieć ze słońca, a co ciekawe umożliwiają to dachówki. Ich zastosowanie może nawet całkowicie wyeliminować domowe rachunki za elektryczność.

dachówki fotowoltaiczneNie tylko ekologia
W naszym kraju można korzystać z naturalnego promieniowania słonecznego również jako źródła energii elektrycznej. Do produkcji dachówek Tegosolar firmy Tegola została wykorzystana technologia i materiały stosowane do budowy satelitów przez NASA. Dzięki temu kąt nachylenia dachu oraz jego orientacja względem stron świata, choć nadal brane pod uwagę, znacznie straciły na znaczeniu. Zastosowanie krzemu amorficznego podnosi wydajność tych dachówek, nawet o 20 procent w porównaniu do tradycyjnych systemów bazujących na krzemie krystalicznym. Za powłokę służy nie szkło, lecz niezwykle śliska i gładka warstwa z super tworzywa – tefzalu. Jej specyficzna budowa bardzo skutecznie zapobiega osadzaniu się kurzu i brudu, co zapewnia najwyższą wydajność tej swoistej dachowej elektrowni bez potrzeby mycia.

Dachówki solarne, mimo że sprzedawane nie na metry kwadratowe, a na kilowaty – ciągle pozostają dachówkami, czyli uszczelnieniem dachu. Łatwe i w pełni kompatybilne w montażu z innymi pokryciami bitumicznymi firmy Tegola zapewniają pełną i niezawodną izolację standardowego dachu. Jako pokrycie lekkie i elastyczne, dachówki Tegosolar nie zmieniają statyki dachu.

Kompleksowa obsługa
dachówki solarneW zależności od potrzeb, dachówki solarne mogą pokrywać całość lub tylko część zapotrzebowania domostwa na energię elektryczną – dlatego właśnie sprzedaje się je na kilowaty. Producent oprócz ich fachowego montażu zapewnia również profesjonalną komputerową analizę warunków, w jakich będą pracować. Bierze ona pod uwagę konstrukcję domu i dachu oraz zagospodarowanie terenu wokół domu (wysokie drzewa lub pobliskie góry mogą zasłaniać światło) oraz jego położenie geograficzne (region). Wszystko po to, aby zapewnić stały dopływ zakładanej ilości energii do domowej sieci – na przykład co najmniej jednego kilowata na dobę.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Tegola

Polecamy Ci również

Zobacz także