EIB - polskie Forum

Na konferencji prasowej 2 września poświęconej inteligentnym budynkom w systemie EIB ogłoszono powstanie Forum EIB w Polsce. Platformę tę stworzyły niezależnie działające firmy ABB, Berker, Gira i Merten. Celem powstania forum jest współpraca, utrzymanie i ciągły rozwój standardów systemu domu inteligentnego.

Uczestnicy forum to przodujące firmy dostarczające kompletne układy sterowania funkcjami budynku w systemie Instabus - EIB. Uzgodniono, że w logo będą wplecione nazwy wszystkich założycieli. Wszystkie firmy są członkami europejskiego stowarzyszenia EIBA (obecnie stowarzyszenie nosi nazwę Konnex).

polskie Forum EIBStowarzyszenie Konnex od ponad 10 lat tworzy standardy systemu oraz dba o jego jednolitość i integrację. Pozwala to zdecydowanie obniżyć koszty dla wszystkich typów budynków i dla wszelkich zastosowań. Stowarzyszenie współpracuje nie tylko z firmami instalacyjnymi, ale też placówkami naukowymi. Organizuje szkolenia i udostępnia narzędzia projektowe. inteligentnym budynku  różnorodne instalacje połączone są tak, by spójnie nimi zarządzać przy pomocy jednolitego, standardowego systemu. Dlatego elementy pochodzące od różnych producentów powinny być spójne i spełniać pewne założenia techniczne. Dla systemu EIB założenia te to niskonapięciowy (24V) system sterowania, który steruje pracą urządzeń w budynku (w instalacji klasycznej włączniki zasilane są prądem o wartości napięcia 230V).

W Polsce rośnie zapotrzebowanie nie tylko na budynki, ale i na domy inteligentne. Ponieważ dla inwestora prywatnego to poważna inwestycja, oczekuje on nie tylko gwarancji poprawnej pracy systemu. Chce też mieć pewność, że system będzie można rozwijać lub udoskonalać bez przebudowy i drastycznych kosztów. Współczesne domy inteligentne dostosowują się do oczekiwań użytkowników. Nie tylko pozwalają zintegrować pracę instalacji i różnych funkcji w domu. Zapewniają też oszczędne i optymalne użytkowanie urządzeń i wyposażenia domu. Stwarzają możliwość rozbudowy systemu, związanej z rozwojem nowych technologii.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: Trust Communication

Polecamy Ci również

Zobacz także