Dom modelowy - Budshow 2006

Już drugi raz podczas targów Budma można było śledzić powstawanie domu modelowego. W tym roku organizatorzy przedsięwzięcia postawili na energooszczędność. Pokazali rozwiązania, które pomogą nam nie tylko budować zgodnie z unijnym prawem, ale też zmniejszać zużycie energii.

Dom modelowy - Budshow 2006 - zdjęcie 1

Inicjatorami i współtwórcami projektu były Międzynarodowe Targi Poznańskie i agencja reklamowa Ardo-Studio. Codziennie w hali nr 4 można było śledzić postępy trzech obszarów budowy: dom energooszczędny, dom w budowie, dom gotowy.

Formuła projektu BudShow 2006 podporządkowana została prezentacji energooszczędnych materiałów budowlanych, urządzeń i technologii, które pozwalają zaoszczędzić najwięcej energii w trakcie eksploatacji budynku. Ważnym elementem pokazu była również edukacja wykonawcza. Od poprawnego wykonania prac budowlanych i instalatorskich zależy bowiem to, czy dom w przyszłości będzie ciepły i jak dużo energii zużyje się do uzyskania tego efektu.

Budowa domu energooszczędnego była szczególnie interesująca, ponieważ polskie prawodawstwo dostosowuje się do uregulowań unijnych. Z tego powodu od roku 2009 wszystkie nowe budynki bę
dą musiały posiadać świadectwo energetyczne. Dlatego warto już dziś uczyć się, jakie rozwiązania i technologie sprzyjają oszczędności energii w budynku.

Dom modelowy - Budshow 2006 - zdjęcie 2 Dom modelowy - Budshow 2006 - zdjęcie 3

Uczestnicy BudShow 2006:
Alpol, Blach-Dek, Braas, Ceramika Paradyż, Danfoss, Fakro, Grundfos, Hörmann, Legrand, Rintal, Rockwool, RuppCeramika, Solbet, Stolbud Włoszczowa, Viessmann, Wavin Metalplast-Buk.

Autorem projektu budowanego domu była, podobnie jak w zeszłym roku, pracownia architektoniczna Archtim. Realizacja domu modelowego wykonywana została z użyciem dostarczonych przez producentów materiałów, a poszczególne etapy technologiczne wznoszenia obiektu wykonały autoryzowane ekipy wykonawcze tych firm.

Fotoreportaż z BudShow na następnej stronie...

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także