Ciepło nowej generacji

Najnowszy model gazowego wiszącego kotła kondensacyjnego Victrix Zeus Superior kW Immergas wyznacza nowe standardy dla kotłów wiszących. To połączenie nowoczesnej myśli technicznej i innowacyjnych rozwiązań w jednym urządzeniu.

kocioł gazowy wiszący

Victrix Zeus Superior kW stworzony został z myślą o użytkownikach, których zapotrzebowanie na ciepłą wodę jest większe, np. ze względu na dużą ilość punktów jej poboru lub większą liczbę mieszkańców. Komfort ciepłej wody użytkowej zapewnia wbudowany zasobnik wykonany ze stali nierdzewnej INOX o pojemności 54 litrów.

Ciepła woda na zawołane
Od początku swojej działalności Immergas kładzie bardzo duży nacisk na zapewnienie użytkownikom komfortu ciepłej wody użytkowej. W tym celu urządzenie zostało wyposażone w zasobnik o pojemności 54 litrów z podwójnie zwiniętą wężownicą o powierzchni wymiany ponad 0,8 m². Zarówno płaszcz zbiornika jak i wężownica zostały wykonane ze stali nierdzewnej INOX. Jednorodność użytych materiałów w bardzo dużym stopniu zmniejsza prawdopodobieństwo powstania korozji elektrochemicznej, co w praktyce przekłada się na czas jego eksploatacji.
Samo zastosowania zasobnika sprawia, iż ciepła woda dostępna jest natychmiast po odkręceniu kranu. W przypadkach, gdzie punkty czerpalne są znacznie oddalone od miejsca zainstalowania kotła, budowa zasobnika umożliwi podłączenie instalacji recyrkulacji c.w.u.

panel sterujący kotłaPrzyjazna obsługa – nowoczesny design
Połączenie nowoczesnego wzornictwa oraz ergonomii i funkcjonalności sprawia, że obsługa nowego panelu sterującego kotła jest bardzo prosta. Elementem informującym o trybie pracy kotła oraz zmianach parametrów jego pracy jest duży, wbudowany wyświetlacz LCD.

Dodatkowe korzyści
Nowoczesna elektronika wykorzystana w urządzeniu umożliwia jego współpracę z sondą zewnętrzną i cyfrowym sterownikiem Super Comando Amico Remoto pozwalającymi na pogodowe, korygowane w oparciu o temperaturę pomieszczenia, sterowanie urządzeniem. Rozwiązanie to podnosi komfort użytkowania oraz poprawia ekonomię jego pracy.
Dodatkową zaletą zastosowanej elektroniki jest możliwość współpracy urządzenia z rozdzielaczami strefowymi Immergas, które w praktyce umożliwiają podział na niezależne strefy grzewcze, zarówno grzejnikowe, jak i podłogowe.
Kompaktowa budowa urządzenia w połączeniu z zamkniętą komorą spalania stwarza praktycznie nieograniczone możliwości instalacji urządzenia oraz zwiększa bezpieczeństwo eksploatacji. Powietrze niezbędne do spalania pobierane jest bezpośrednio z zewnątrz, a komora spalania jest hermetycznie odizolowana od pomieszczenia kotłowni.

5 lat gwarancji
Kotły Victrix Zeus Superior kW wyposażono w specjalnie zaprojektowany wymiennik, zintegrowany
z modułem kondensacyjnym, o przekroju rur zapobiegającemu odkładaniu się kamienia kotłowego. Do jego wykonania użyto stali kwasoodpornej INOX. Zastosowane materiały oraz jakość wykonania znacząco zwiększają żywotność całego urządzenia.

Ochrona środowiska
Technologia kondensacyjna połączona z precyzyjną regulacją składu mieszanki powietrze-gaz powoduje, że emisja szkodliwych substancji jest dużo niższa od wymaganych w rygorystycznych europejskich normach. Dokładne spalanie oraz wykorzystanie ciepła zawartego w parze wodnej zawartej w spalinach daje wymierne oszczędności w zużyciu gazu.

Kotły serii Victrix Zeus Superior kW są idealnym źródłem ciepła dla praktycznie wszystkich rodzajów instalacji c.o. Łączą w sobie najlepsze cechy poprzednich serii kotłów Immergas, jak i zupełnie nowe rozwiązania technologiczne, dlatego spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników oraz staną się nowym wyznacznikiem jakości dla kotłów tej klasy.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Immergas

Polecamy Ci również

Zobacz także