Centrala klimatyzacyjna i wentylacyjna Ventus

Centrala klimatyzacyjna i wentylacyjna Ventus

Tak nazywa się typoszereg central klimatyzacyjnych i wentylacyjnych oferowanych przez firmę VTS. Składa się na niego szesnaście różnej wielkości urządzeń.

Taka różnorodność urządzeń pozwala na dobór ich wielkości w zależności od kubatury budynku. Centrale mają niewielkie rozmiary – minimalna wysokość wynosi tylko 36 cm. Możliwa jest ich adaptacja zarówno do pomieszczeń technicznych, użytkowych, jak i do kanałów wentylacyjnych. Stabilna konstrukcja pozwala na montaż na zewnątrz budynku.

centrala wentylacyjno-klimatyzacyjna centrala Ventus

Urządzenia pracują w różnych strefach klimatycznych (-40 do +70ºC), brak mostków ciepła eliminuje kondensację wilgoci, panele typu "sandwich" z pianką poliuretanową gwarantują trwałość urządzeń na lata. Możliwy jest dobór funkcji obróbki powietrza do wymaganego mikroklimatu.
Centrale pracują wyjątkowo cicho dzięki:

  • wentylatorowi z falownikiem typu "plug",
  • możliwości doboru różnej wielkości wentylatora do jednej wielkości centrali,
  • ulepszonemu  kształtowi łopatek wentylatora,
  • niskiej prędkości przepływu powietrza – 2,6 m/s.

Centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne wyposażone są w prosty i czytelny interfejs. Odczyt i zadawanie parametrów, a także monitoring pracy możliwe są z dowolnego miejsca budynku. System otwarty jest dla zewnętrznych układów automatyki. Możliwa jest komunikacja z dowolną liczbą central.

Oceń artykuł
3,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: VTS

Polecamy Ci również

Zobacz także