BUDMA 2009 - podsumowanie

Trwające w dniach 20-23 stycznia w Poznaniu Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2009 odbyły się pod hasłem "inspirowane naturą", promując rozwiązania proekologiczne. Organizatorzy targów uważają tegoroczną edycję za bardzo udaną.

W tym roku na targach w Poznaniu, na powierzchni wystawienniczej 41 000 m2, swoje produkty i usługi promowało blisko 1350 firm z 35 krajów świata, potwierdzając międzynarodowy charakter imprezy. Ekspozycję odwiedziło niemal 65 000 zwiedzających z kraju i zagranicy. Statystyki te są zbliżone do ubiegłego roku i mogą świadczyć o utrzymującej się dynamice sektora budowlanego w tej części Europy.

targi Budma 2009stoisko Grupy e-budownictwo.pl

Dla różnych sektorów
Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA to prezentacja firm, które swoją ofertę kierują m.in. do wykonawców, developerów, inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, zainteresowanych realizacją projektów budowlanych od fazy projektu, aż po stan surowy zamknięty.
Patrząc z perspektywy jakości oraz różnorodności firm i marek, jakie można było spotkać na targach - oferta rynku wygląda w tym roku imponująco. Wystawcy pokazali swoje nowości w ramach kilku salonów tematycznych: Ściany i fasady, Okna, drzwi, bramy, Dachy, Drewno w budownictwie, Kamień w budownictwie, Drogi i chodniki, Informatyka dla budownictwa. Uczestnicy targów mieli okazję uczestniczyć w Centrum Budownictwa Sportowego z ciekawą ofertą do realizacji obiektów i infrastruktury sportowej. Równolegle odbyły się Targi Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad - WinDoor-tech - dostarczając cennej wiedzy do sektora produkcyjnego. Największą liczbę wśród wystawców stanowiły firmy z Polski.

Budma 2009 - stoisko FakroBudma 2009 - stoisko Galeco

Bogata oferta dla budownictwa
W tym roku wyjątkowym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się nie tylko propozycje materiałów budowlanych, ale także produkty wystawców prezentujących się w ramach Centrum Budownictwa Sportowego oraz salonu Drogi i chodniki. Z relacji wystawców wiadomo, że szczególnie poszukiwane są dziś rozwiązania pozwalające budować z poszanowaniem ekologii i z myślą o oszczędnościach. Stąd zorganizowana na targach Wioska Domów drewnianych, która przeżywała prawdziwe oblężenie. Znajdujący się tam dom pasywny to przykład nowego trendu w budownictwie indywidualnym, który pozwala znacznie obniżyć koszty eksploatacji budynków mieszkaniowych. Dopełnieniem wiedzy o nowoczesnych materiałach budowlanych była  targowa prezentacja Natura 2009, gdzie wystawcy promowali rozwiązania, które w praktyce pozwalają budować w duchu poszanowania środowiska naturalnego.Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także