Brama wjazdowa z napędem

Brama wjazdowa z napędem

Zawsze gotowa, otwiera się na zawołanie. Z odległości wyczuwa, że jedziesz, czeka cierpliwie, cicho pracuje i słucha poleceń. To nie jest marzenie, którego nie dałoby się spełnić. Teraz radość z automatycznie otwieranej bramy może mieć każdy.

brama wjazdowa z napędemZalety zautomatyzowania bramy

Zautomatyzowanie bram wokół domu pozwala cieszyć się tym zwłaszcza jesienią. Właściwie dobrany automat zmienia wygląd domu, poprawia komfort i co najbardziej istotne, zwiększa bezpieczeństwo domowników. Wystarczy zamontować siłownik do bramy i cieszyć się swobodą. Każda brama od wjazdowej po garażową może otwierać się po naciśnięciu guzika w pilocie.

Automatyka bramy zmienia wygląd ogrodzenia na bardziej estetyczny, gdyż całkiem pozbywamy się wszelkiego rodzaju skobli, łańcuchów czy kłódek, które szpecą. Cicha praca napędu zwiększa nasz komfort, zwłaszcza podczas opadów deszczu czy śniegu, kiedy zwyczajnie nie chce się wychodzić z ciepłego auta. Tu wystarczy tylko pilot i brama stoi otworem. Automatyką zabezpieczamy też swoją posesję, nikt niepostrzeżenie nie otworzy kłódki w bramie czy zamka w drzwiach garażowych, bo ich nie ma. Teraz garaż gdzie przez większą część roku przechowujemy rowery, motor czy kosiarkę do trawy, strzeże siłownik, którego nie sforsuje nikt poza pilotem znajdującym się w dłoni właściciela.

Automatykę montuje się do bram skrzydłowych jak i przesuwnych, ażurowych i ciężkich bram kutych. Siłowników do bram na polskim rynku jest coraz więcej. Działająca na rynku światowym od ponad 40 lat firma FAAC oferuje cały pakiet napędów nadających się do każdej bramy wjazdowej jak i garażowej. Instalując automatykę należy jednak pamiętać o tym, że montaż automatyki powinien wykonać specjalnie wyszkolony ku temu monter. Trzeba też wiedzieć, że podstawowym elementem zabezpieczenia automatycznej pracy bramy jest fotokomórka podczerwieni, która wykrywa przeszkodę na drodze ruchu bramy i w odpowiednim momencie cofa skrzydło chroniąc przed zgnieceniem.

optyczna listwa bezpieczeństwaOptyczna listwa bezpieczeństwa FAAC
Na rynku pojawiła się właśnie nowoczesna wersja fotokomórki firmy FAAC, która działa bezprzewodowo i nazywana jest optyczną listwą bezpieczeństwa, łączącą w sobie elementy standardowej fotokomórki i niezwykle czułego urządzenia sterowanego sygnałem radiowym. Listwę zasilają wyłącznie dwie baterie litowe AA. Jest ona podwójnym zabezpieczeniem dla każdej automatycznie pracującej bramy.

Marzenie pełnego komfortu, bezpieczeństwa i pięknego wyglądu mogą się spełnić z chwilą montażu napędu w bramach. Wtedy można być pewnym, że brama zawsze wysłucha poleceń, otworzy się na zawołanie i cicho zamknie pozostawiając pełne uczucie komfortu. Optyczna krawędź bezpieczeństwa FAAC jest nowym, unikalnym urządzeniem na rynku. Została opracowana dla zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania bram automatycznych, zgodnie z ostrymi wymogami europejskich norm bezpieczeństwa. Bezprzewodowa listwa optyczna MSE 110 zabezpiecza w większym stopniu obiekty i ludzi od krawędzi przesuwającej się bramy. Innowacyjne jest wprowadzenie w krawędzi listwy, kanału podatnego na zgniecenie, który przy delikatnym dotknięciu powoduje wyłącznie bramy lub odwrócenie jej biegu. Umożliwia to wyłączenie bramy
po zetknięciu się np. z rowerzystą. Listwa wyposażona jest również w standardową fotokomórkę która komunikuje się z tą umieszczoną na przeciwległym słupku czy ścianie wjazdu. Listwa MSE 110 WIRELESS jest zasilana bateriami AA (żywotność minimum 2 lata) i komunikuje się z centralą bezprzewodowo, co w znacznym stopniu upraszcza jej montaż.

Oceń artykuł
3,57 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Faac

Polecamy Ci również

Zobacz także