Automatyka zasilana słońcem

Nowością na rynku jest system automatyki do bram posesyjnych i garażowych, a także okien wykorzystujący energię słoneczną. Producentem tych proekologicznych urządzeń jest firma Nice.

Nice SOLEMYO - zestaw do niezależnego od sieci elektrycznej zasilania całej gamy automatów do bram posesyjnych, garażowych i szlabanów. Działa w oparciu o panel fotoelektryczny (ogniwo słoneczne), który przekształcając energię słońca na energię elektryczną i magazynując ją w odpowiednio pojemnym akumulatorze, umożliwia zasilanie niskonapięciowych silników automatyki domowej w sposób niezależny od stałej sieci lub w przypadkach częstych przerw w dostawach energii elektrycznej. Może być instalowany w dowolnych miejscach, również bardzo odległych lub trudno dostępnych dla sieci elektrycznej i to bez konieczności wykonywania wykopów, czy skomplikowanych podłączeń. Zapewnia wystarczający zapas energii, by w połączeniu z niskim poborem mocy automatów zapewni  normalną eksploatację urządzeń nawet w pochmurne dni.

czujnik zasilany słońcem        zasilanie solarne

NEMO - to bezprzewodowy czujnik klimatyczny, współpracujący z automatyką okienną produkcji Nice. Zasilany własnym ogniwem słonecznym i komunikujący się z siłownikami bezprzewodowo - za pomocą fal radiowych.

automatyka zasilana solarnieNEMO jest urządzeniem niezależnym, jeśli chodzi o miejsce montażu i kwestie zasilania. Zapewnia nieprzerwany nadzór i bezpieczne zarządzanie automatyką, bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Potencjał energetyczny słońca jest naprawdę olbrzymi: całoroczne światowe zapotrzebowanie na energię mogłoby zostać pokryte przez promieniowanie słoneczne, docierające do powierzchni Ziemi w ciągu zaledwie jednej godziny!

Czerpmy więc z niego, ile się da, bez szkody dla naszej Ziemi.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Nice

Polecamy Ci również

Zobacz także