Armatura grzewcza

Armatura grzewcza

głowica termostatycznaGrupa Armatura poszerzyła ofertę armatury grzewczej o wysokiej jakości zawory i głowice termostatyczne, przeznaczone do wszystkich typów instalacji centralnego ogrzewania.

Solidne i ergonomiczne rozwiązania gwarantują komfortowe użytkowanie i energooszczędność.
Oszczędzanie energii cieplnej to podstawowa zasada towarzysząca projektowaniu i użytkowaniu systemu grzewczego. Najprostszym sposobem na zaoszczędzenie około 5% energii jest montaż grzejnikowych zaworów i głowic termostatycznych, które pozwalają regulować temperaturę grzewczą do indywidualnych potrzeb. Prezentowana armatura grzewcza dostępna jest w kompletnych zestawach montażowych głowice termostatyczne cieczowe, zawory proste i kątowe  cechuje wysoka jakość i uniwersalność stosowania.

zawór kątowyzawór prosty

Trwałe i ergonomiczne

Nowe zawory termostatyczne dostępne są w dwóch wersjach kształtu: prostej i kątowej. Dzięki temu można je stosować zarówno w klasycznych grzejnikach z podłączeniem bocznym, jak i w modelach zasilanych od dołu. Produkty występują w standardowym rozmiarze ½ cala. Głowica termostatyczna cieczowa GT pozwala na łatwą regulację temperatury w pomieszczeniu, dzięki wyposażeniu w bardzo czuły czujnik cieczowy. Pod wpływem zmian temperatury ciecz o dużej rozszerzalności cieplnej zwiększa lub zmniejsza swoją objętość uruchamiając zawór termostatyczny, który zamyka i otwiera dopływ gorącej wody do grzejnika. Ergonomiczny uchwyt z tworzywa sztucznego pozwala na wygodną regulację temperatury grzewczej. Wszystkie elementy zostały wykonane z wysokiej jakości mosiądzu i tworzywa.  Armatura grzewcza dostępna jest oddzielnie lub w kompletnych pakietach montażowych, zawierających zawór termostatyczny prosty lub kątowy z półśrubunkiem, zawór odcinający prosty lub kątowy z półśrubunkiem, głowicę termostatyczną GT, instrukcję montażu i obsługi oraz kartę gwarancyjną.

Oceń artykuł
2,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Grupa Armatura

Polecamy Ci również

Zobacz także