Aplikacja internetowa chroni budżet i zdrowie

Działanie aplikacji do sterowania temperaturą w domu.
Aplikacja pozwala na wygodne i ekonomiczne zarządzanie temperaturą w domu.

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w domu wpływa nie tylko na stan naszych finansów, ale także na zdrowie domowników. Jednym ze sposobów na pełną kontrolę nad temperaturą wewnątrz mieszkania, ale także dobre samopoczucie, jest aplikacja internetowa.

Prawidłowa temperatura różni się w zależności od pomieszczenia. Ma to związek z tym, że w każdym z nich wykonujemy zupełnie różne czynności. Przykładowo w łazience powinna wynosić około 22-24°C , a w sypialni już tylko 16-18°C. Złe warunki temperaturowe, zdaniem lekarzy, mogą prowadzić do częstych infekcji dróg oddechowych oraz gardła, powodować podrażnienie śluzówek i skóry, obniżać koncentrację oraz wiele innych, nieprzyjemnych dolegliwości. Szkodliwe działanie ma zarówno zbyt wysoka, jak i zbyt niska temperatura.

Polacy świadomi problemu

Jak pokazało badanie opinii pt. “Regulacja temperatury w mieszkaniu” (SMG/KRC, wrzesień 2011), ponad 90% Polaków deklaruje, że jest świadoma wpływu temperatury panującej w domu na komfort użytkowników oraz ich zdrowie. Warto także pamiętać, że obniżając temperaturę w pomieszczeniu zaledwie o 1°C, zapotrzebowanie na energię zmniejsza się o 5 procent.

Aplikacja internetowa rozwiązaniem problemu

W sklepach dostępnych jest wiele termostatów. Najbardziej precyzyjne są te elektroniczne, które regulują temperaturę z dokładnością nawet 0,1°C. Małopolska firma TECH wypuściła na rynek aplikację, która umożliwia precyzyjne zarządzanie grzejnikowymi termostatami, także na odległość.
- Nadzór nad temperaturą jest możliwy dzięki czytelnemu i prostemu w obsłudze interfejsowi, który wizualizuje poszczególne pomieszczenia - opowiada Krzysztof Łukasik, specjalista ds. Technicznych w firmie TECH. - Współpracuje z bezprzewodowym sterownikiem ST-2640, który może zarządzać nawet 22 grzejnikami, a także ze sterownikiem pieca gazowego - dodaje. Dzięki aplikacji można zmniejszyć temperaturę w domu, kiedy z niego wychodzimy, i zwiększyć ją tuż przed powrotem. W ten sposób oszczędzamy pieniądze bez szkody dla zdrowia.

Dodatkowe informacje:

Aplikacja pozwala na zarządzanie bezprzewodowego sterownika siłowników termoelektrycznych ST-2640. Daje on możliwość obsługi maksymalnie 22 siłowników termoelektrycznych przy pomocy 8 bezprzewodowych czujników pokojowych (ST-261r):

  • 3 czujniki pokojowe mają możliwość obsługi aż 12 siłowników (każdy max. po 4 siłowniki)
  • 5 czujników pokojowych mających możliwość obsługi aż 10 siłowników (każdy max. po 2 siłowniki)
  • jedno wyjście 230V na pompę
  • styk beznapięciowy (np. do sterowania urządzeniem grzewczym, który załączany jest według potrzeby dogrzania pomieszczenia)
  • możliwość podłączenia ST-507 Ethernet do sterowania instalacją poprzez Internet.

Charakterystyczne cechy produktu

  • znaczna oszczędność zużycia energii dzięki precyzyjnej gospodarce temperaturowej poszczególnych pomieszczeń budynku
  • możliwość bezprzewodowego połączenia całego systemu eliminuje dodatkowe koszty montażu
  • prosty i wygodny montaż siłowników na listwie rozdzielacza
  • obudowa wykonana z wysokiej jakości materiałów odpornych na wysokie i niskie temperatury
  • obudowa sterownika przystosowana do montażu na szynie DIN, jak i bezpośrednio na ścianie

Sterownik ST-2640 jest kompatybilny z siłownikiem termoelektrycznym ST-230/2, bezprzewodowym czujnikiem pokojowym ST-261r oraz modułem internetowym ST-507.

Aplikacja jest dostępna na komputery PC, jak i na urządzenia mobilne. Panel użytkownika jest dostępny pod adresem www.emodul.eu.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: TECH

Polecamy Ci również

Zobacz także